Sport.pl

Cztery Skocznie, Tour de Ski, Premier League. Sportowy sylwester i Nowy Rok

Sylwester i Nowy Rok to wbrew pozorom bardzo pracowity okres dla sportowców. 1 stycznia tradycyjnie już do walki w Turnieju Czterech Skoczni staną nasi skoczkowie, a świąteczno-noworoczny maraton meczów co trzy dni będzie kontynuować angielska Premier League. Sprawdź szczegółowy rozkład na najbliższe dwa dni.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Sylwester, 12: Michał Przysiężny - Florian Mayer

Sportowego sylwestra rozpocznie Michał Przysiężny, który swój sezon tenisowy rozpocznie w Dausze. W pierwszej rundzie zmierzy się z Florianem Mayerem. Czy Polak podtrzyma przyzwoitą formę z końcówki poprzedniego sezonu? Przekonamy się w trakcie kilku najbliższych turniejów.

Sylwester, 14: Kwalifikacje skoków w Ga-Pa

Zabawy sylwestrowej przedwcześnie nie będą mogli rozpocząć polscy skoczkowie narciarscy. W pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni podopieczni Łukasza Kruczka wypadli poniżej oczekiwań - Stoch był 13., a Murańka 14., jednak wszyscy wierzą, że w Garmisch-Partenkirchen uda się poprawić te wyniki. Najpierw liczymy jednak na dobry występ w kwalifikacjach.

Sylwester, 14.45: Tour de Ski, sprint stylem dowolnym

Choć na trasach Tour de Ski nie oglądamy w tym roku Justyny Kowalczyk, to emocji nie brakuje. Polka Sylwia Jaśkowiec w prologu była trzecia, w sprincie w Oberhofie odpadła dopiero w półfinale. Czy podczas zawodów w Lenzerheide potwierdzi dobrą formę? W sprincie mężczyzn zobaczymy też Macieja Staręgę.

Nowy Rok: Premier League rozpoczyna rundę rewanżową

Za nami połowa sezonu w Premier League. 20. kolejka kończy tradycyjny maraton świąteczno-noworoczny. Imprezy sylwestrowe najwcześniej będą musieli skończyć piłkarze Swansea i Manchesteru City, gdyż oni wybiegną na boisko już jako pierwsi - o 13.45. Na więcej luzu będą mogli pozwolić sobie piłkarze grający o 16, wtedy zobaczymy aż 9 spotkań, w tym pojedynki Liverpoolu z Hull, Southamptonu z Chelsea i Arsenalu z Cardiff. Na deser kibice Premier League będą mogli obejrzeć starcie dwóch drużyn, których występy w tym sezonie są znacznie poniżej oczekiwań. Na Old Trafford Manchester United podejmie Tottenham Hotspur o 18:30.

Nowy Rok, 14: Konkurs skoków w Ga-Pa

Druga część tradycyjnego konkursu Czterech Skoczni. Jak Polacy rozpoczną rok, w którym największym wyzwaniem będą igrzyska olimpijskie? Zapraszamy na naszą relację!

Więcej o: