TCS. Bardal wygrał kwalifikacje, awans wszystkich Polaków

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie wygrał Norweg Anders Bardal. Do konkursu awansowało sześciu Polaków. Najlepiej skoczył Kamil Stoch, który zajął szóste miejsce. Niedzielny konkurs o 16.30, relacja na żywo na Sport.pl

W kwalifikacjach wystartowało sześciu Polaków i wszystkich zobaczymy w niedzielnym konkursie. Najlepiej skoczył Kamil Stoch, który był szósty. 12. miejsce zajął Maciej Kot, 13. był Krzysztof Biegun, na 19. miejscu ex aequo skończyli Piotr Żyła i Jan Ziobro, a na 23. miejscu kwalifikacje skończył Klemens Murańka.

Najlepszy w sobotnich kwalifikacjach okazał się Norweg Anders Bardal. 2,7 pkt za nim uplasował się Noriaki Kasai, a na trzecim miejscu skończył Simon Ammann. W świetnym stylu po upadku w Titisee-Neustadt powrócił Thomas Morgenstern, który w sprzyjających warunkach oddał najdłuższy skok (137 metrów) i zajął 8. miejsce. Siódmy był Gregor Schlierenzauer.

Niedzielny konkurs będzie rozgrywany w systemie KO. Po kwalifikacjach ustalono pary, w jakich skoczkowie będą rywalizować (1. miejsce w kwalifikacjach z 50., 2. z 49., itd.). Do drugiej serii awansuje każdy zwycięzca pary, oraz pięciu najlepszych wśród przegranych.