Sport.pl

Tour de Ski. Kowalczyk: Najtrudniejsza decyzja w mojej karierze

PRZEGLĄD PRASY. - Mam nadzieję, że Polacy nie będą tego touru oglądać - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? Justyna Kowalczyk. Polka wycofała się z zawodów Tour de Ski.
Polka zaprotestowała przeciwko zmianom w programie zawodów. Uznała za niesprawiedliwe, że zastąpiono ze względu na warunki pogodowe bieg pościgowy na 10 km stylem klasycznym sprintem stylem dowolnym. Czyli konkurencję, w której jest najmocniejsza, taką, w której osiąga znacznie słabsze wyniki. Działacze byli głusi na narzekania Kowalczyk, która pytała, dlaczego sprint nie może być rozegrany techniką klasyczną. Bo wyszło na to, że aż pięć z siedmiu etapów będzie mniej lubianym przez naszą biegaczkę stylem dowolnym.

Polka skomentowała swoją decyzję w "Przeglądzie Sportowym". Na pytanie, czy to była jedna z najtrudniejszych decyzji w jej karierze, odpowiedziała: - Nie jedną z najtrudniejszych, a najtrudniejszą. Bardzo długo płakałam przed i po. Mam nadzieję, że Polacy nie będą tego touru oglądać.

Cały wywiad przeczytasz w "Przeglądzie Sportowym" .

Norwegowie: "Odstrzelona w walce o Kulę", "Głupia decyzja", "Mała bomba"

Wycofanie się Justyny Kowalczyk z Tour de Ski jest jedną z głównych informacji w norweskich mediach. Miejscowe portale piszą o "szokującej decyzji, która jest małą bombą wypuszczoną w środowisko biegów narciarskich". A norweski trener i szef światowych biegów nazywają postanowienie Polki głupim. - To jest po prostu głupie - stwierdził dyrektor biegów z ramienia FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) Pierre Mignerey.Wilkowicz: Spisek? Raczej nieudolność

Sprawę skomentował też dziennikarz Sport.pl Paweł Wilkowicz. - Organizatorzy zdecydowali, że to będzie Tour de Sprint. A Kowalczyk - że to już nie jest jej Tour. I dziś każdy pojedzie w swoją stronę. To nie jest dobre wyjście, ale lepszego nie było. Jeśli już zmieniamy konkurencje w kontrowersyjny sposób, to chociaż przygotujmy lepsze tłumaczenia. Spisek? Raczej nieudolność - pisze Wilkowicz.

Czy Kowalczyk podjęła dobrą decyzję wycofując się z TdS?
Więcej o: