Weekend ze Sport.pl: Tour de Ski, TCS i Premier League

W najbliższy weekend czekają nas głównie emocje związane ze sportami zimowymi, ale znajdzie się też coś dla miłośników angielskiej piłki. Wydarzeniami weekendu będą oczywiście inauguracje dwóch prestiżowych cyklów - Tour de Ski oraz Turnieju Czterech Skoczni. Relacje Na Żywo ze wszystkich wydarzeń na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl Live na smartfony.


Tour de Ski

W tym roku cykl Tour de Ski obejmuje siedem wyścigów narciarskich, które odbędą się we Włoszech, Niemczech oraz Szwajcarii. Justyna Kowalczyk wygrywała cztery ostatnie turnieje, ale w ostatniej chwili zrezygnowała z tegorocznego startu.

Powodem jest niezbyt korzystny dla Polki układ biegów, wymuszony przez warunki pogodowe.

Sobota 14.00 - bieg na 3 kilometry stylem dowolnym w Oberhofie

Niedziela 14.30 - sprint stylem dowolnym w Oberhofie

Turniej Czterech Skoczni

Najbardziej prestiżowy cykl konkursów w skokach narciarskich, który od zawsze tradycyjnie odbywa się na przełomie grudnia i stycznia. Trzynaście lat temu od dwóch zwycięstw w tym turnieju na dobre zaczęła się wielka kariera Adama Małysza, a skoki stały się niemalże polskim sportem narodowym.

Teraz czekamy na dobre występy zawodników, których kariery są inspirowane tym, czego przed laty dokonał Małysz. Drużyna z Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą, Janem Ziobrą i Maciejem Kotem jest ostatnio w wyśmienitej formie, a o ich dalekie skoki w Niemczech i Austrii możemy być spokojni.

Sobota 16.30 - kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie

Niedziela 16.30 - konkurs w Oberstdorfie

19. kolejka Premier League »

Jedyna z wielkich lig europejskich, która nie zapadła w choćby krótki sen zimowy, w ten weekend nie zwalnia tempa. Po emocjach związanych z "Boxing Day" tym razem uwagę kibiców przykują sobotnie mecze drużyn z Manchesteru oraz niedzielne klasyki z udziałem Newcastle i Arsenalu (z Wojciechem Szczęsnym) oraz Chelsea i Liverpoolu. Prowadzenie w tabeli zmienia się w tym sezonie jak w kalejdoskopie, nie inaczej może być także i po tej kolejce.

Sobota 16.00 - Norwich - Manchester United

16.00 - Manchester City - Crystal Palace

Niedziela 14.30 - Newcastle - Arsenal

17.00 - Chelsea - Liverpool