Stoch wygrał kwalifikacje w Titisee-Neustadt. Wszyscy Polacy w konkursie

Kamil Stoch potwierdził świetną formę z treningów i wygrał kwalifikacje w Titisee-Neustadt (HS 142). W czołówce uplasowali się też Piotr Żyła i Maciej Kot. W sobotnim konkursie wystartują wszyscy nasi reprezentanci.
Warunki na skoczni w Titisee-Neustadt w piątek były stabilne, pierwszy raz w tym sezonie udało się przeprowadzić kwalifiakcje bez przeszkód.

Stoch skoczył 136,5 metra i choć nie była to największa odległość, z notą 143,4 pkt wygrał sobotnie kwalifikacje. Za nim uplasował się Simon Ammann (137 metrów) i Andreas Wank (137). Maciej Kot zajął piąte miejsce (135 metrów), a Piotr Żyła siódme (także 135 metrów).

Do konkursu zakwalifikowali się także Dawid Kubacki (16. miejsce, 131. metrów), Jan Ziobro (32. miejsce, 128,5 metra), Krzysztof Miętus (35. miejsce, 128 metrów) i debiutujący w tym roku w Pucharze Świata Klemens Murańka (37. miejsce, 127,5 metra).

Najdłuższy skok kwalifikacji oddał reprezentant gospodarzy Andreas Wellinger (139 metra). Świetnie zaprezentowali się także Japończycy Takeuchi Taku skoczył 138,5 metra, a Noriaki Kasai 137,5 m. Lider Pucharu Świata, Gregor Schlierenzauer osiągnął 135,5 metra.

Na konkurs w Niemczech nie pojechał Krzysztof Biegun, który jest w Predazzo, gdzie wystartuje w zimowej uniwersjadzie.

Początek sobotniego konkursu na skoczni w Titisee-Neustadt o 14. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl

Pierwsza dziesiątka kwalifikacji:Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone