PŚ w Lillehammer. Wygrana Freunda, Żyła szósty

:
-
Niedzielny konkurs w Lillehammer zakończył się zwycięstwem Severina Freunda, który wyprzedził Andersa Bardala i Daiki Ito. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła był 6.
W pierwszej serii polscy skoczkowie nie zachwycili. Dwóch z nich w ogóle do drugiej serii nie awansowało (Krzysztof Biegun i Jan Ziobro), kolejnych dwóch znalazło się w trzeciej dziesiątce: Stoch (30.), Kot (27.), a Dawid Kubacki był 18. Na szczęście były też powody do wielkiego zadowolenie. Świetny skok oddał Piotr Żyła, który był drugi.

Druga seria dla Polaków była trochę mniej udana. Co prawda Kamil Stoch awansował z 30. miejsca na 17., ale Dawid Kubacki spadł z 18 na 31. (w drugiej serii skoczyło 32 zawodników). Swoje miejsce utrzymał Maciej Kot. Spadł niestety również Piotr Żyła. 134 metry wystarczyły do 6. miejsca.

Konkurs wygrał lider po pierwszej serii Severin Freund. Niemiec obronił się przed atakiem Andersa Bardala, który atakował z 5. miejsca. Trzecie miejsce utrzymał Daiki Ito, a czwarty był Noriaki Kasai. Liderem PŚ pozostał Gregor Schlierenzauer, który zajął tym razem dopiero 15. miejsce.

Za tydzień dwa konkursy w Niemczech w Titisee-Neustadt.

W sobotę wygrał Schlierenzauer

Podczas sobotniego konkursu na mniejszej skoczni najlepszy okazał się Gregor Schlierenzauer przed Taku Takeuchim i Richardem Freitagiem. Najlepszy z Polaków - Maciej Kot - zajął bardzo wysokie - piąte miejsce i jest to jego najlepszy rezultat w karierze osiągnięty poza Polską. Pozostali Polacy zajęli odległe miejsca - Kamil Stoch był dwudziesty (91,5 i 95 metrów), Piotr Żyła 26. (92,5 i 93 metry), a Krzysztof Biegun nie zdołał awansować do drugiej serii, zajmując 32. pozycję z odległością 90 metrów.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone