Biathlon. Polki szybkie, ale za dużo pudłowały

:
-
Gabriela Soukalova wygrała pierwszy w tym sezonie bieg biathlonowego Pucharu Świata. Czeszka wygrała w rywalizacji na 15 kilometrów w Oestersund, Monika Hojnisz, najlepsza z Polek, była dwunasta.
Zawody miały się odbyć w środę, ale sędziowie uznali wówczas, że zbyt silny wiatr zagraża zdrowiu biathlonistek. W czwartek też momentami mocno wiało. Tylko Estonka Kadri Lehtla zdołała trafić wszystkie 20 strzałów, co dało jej ostatecznie 15. miejsce.

Wygrała Soukalova, która była jedną z rewelacji poprzedniego sezonu, kiedy triumfowała w czterech startach w Pucharze Świata. Czeszka wyprzedziła dzięki dobremu finiszowi, podwójną medalistkę igrzysk z Vancouver. Obie miały po dwa pudła, po ostatnim strzelaniu o dziesięć sekund szybsza była Kuzmina, ale na mecie Soukalova wyprzedziła ją o 1,2 sekundy.

Polki pokazały się z dobrej strony w biegu. Rewelacyjną formę pokazała 22-letnia Monika Hojnisz, która w czasie biegu ustąpiła tylko Darii Domraczewej i byłej niemieckiej biegaczce Evi Sachenbacher-Stehle. Szansę na wygraną straciła na strzelnicy, gdzie pomyliła się czterokrotnie, co skutkowało doliczeniem do jej wyniku czterech karnych minut. Gdyby spudłowała dwukrotnie, cieszyłaby się z pierwszego w karierze zwycięstwa w Pucharze Świata.

10. czas biegu miała Weronika Nowakowska-Ziemniak, a 14. Magdalena Gwizdoń, ale one strzelały jeszcze gorzej niż Hojnisz. Gwizdoń z pięcioma pudłami zajęła 32. miejsce, a Nowakowska-Ziemniak z jedenastoma zaledwie 82.

Lepiej strzelały Krystyna Pałka i Paulina Bobak (miały po trzy pudła), ale one słabiej biegły i zajęły odpowiednio 26. i 45. miejsce.

Szansę na rehabilitację Polki będą miały już w piątek. O 17.45 w Oestersund odbędzie się sprint na 7,5 kilometra. Relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone