Skoki narciarskie. Sensacyjny triumf Bieguna!

19-letni Krzysztof Biegun sprawił olbrzymią niespodziankę, wygrywając pierwszy w tym sezonie indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody w Klingenthal zostały przerwane po pierwszej serii z powodu bardzo trudnych warunków pogodowych.

Tak relacjonował konkurs serwis Z Czuba

Pomimo odwołania drugiej serii konkurs był bardzo długi. Miał się rozpocząć o 13.30, ale z powodu zbyt silnego wiatru pierwszy skok oddano dopiero po 15.15. Na bardzo dobry wiatr trafił Biegun, który poszybował aż na 142,5 metra! Tego wyniku nikt już nie poprawił, gdyż wiatr, choć zmienny, raczej słabł. Skaczący pod koniec Kamila Stoch uzyskał tylko 117 metrów i zajął 37. miejsce.

Dobrze poradzili sobie inni Polacy. Piąty był Piotr Żyła (136 metrów), szósty Maciej Kot (132 m), a dziewiąty Jan Ziobro (134,5 m). Punkty zdobył też 22. Dawid Kubacki (125,5). Ostatni z Polaków Stefan Hula został zdyskwalifikowany.

Miejsca na podium za Biegunem zajęli Niemiec Andreas Wellinger (132 m) i Słoweniec Jurij Tepes (134,5).

Rezygnacja faworytów

Przed odwołaniem drugiej serii doszło do kuriozalnej sytuacji. Mający startować jako ostatni Gregor Schlierenzauer i Anders Bardal zrezygnowali z występu tuż przed swoimi skokami. To protest przeciwko rozgrywaniu zawodów w złych warunkach .

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone