Mistrzowie świata i olimpijczycy pójdą na bal. Po co? By pomóc zakopiańskiej szkole

M.in. mistrz świata w skokach narciarskich Kamil Stoch, wicemistrzyni świata w biatlonie Krystyna Pałka i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk włączyli się w akcję pomocy Zespołowi Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem.
Szkoła, która wychowała kilku sportowców z najwyższej półki, ma duże kłopoty finansowe. Dyrekcja w mediach od dawna alarmuje, że zaczyna jej brakować pieniędzy na szkolenie młodzieży.

Właśnie dlatego Szkoła szuka sposobu na przetrwanie. 1 czerwca na stadionie lekkoatletycznym odbędzie się akcja dla dzieci "trenuj z mistrzem". Organizatorzy zachęcają: "Będzie okazja do wykonania ćwiczeń imitacyjnych z Kamilem Stochem i innymi skoczkami, pobiegamy z Krystyną Pałką, Pauliną Bobak. Jazdy na wrotkach uczyć nas będą: Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański". Zapowiadany jest też udział Justyny Kowalczyk, najlepszej polskiej biegaczki. Wszyscy są absolwentami zakopiańskiego SMS-u.

Natomiast wieczorem znani sportowcy wezmą udział w balu charytatywnym, który odbędzie się w hotelu Mercure Kasprowy (początek imprezy o godz. 19). Środki zostaną przeznaczone na działalność sportową szkoły.