PŚ w biathlonie. Wygrana Berger, skok Pałki

Bieg pościgowy biathlonowego Pucharu Świata w Oslo wygrała Norweżka Tora Berger. Krystyna Pałka awansowała z 16. lokaty zajmowanej po sprincie na czwarte miejsce. W niedzielę bieg ze startu wspólnego, relacja na żywo w Sport.pl od 11.30, transmisja na Eurosporcie.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Berger ruszyła na trasę jako pierwsza, gdyż wygrała piątkowy sprint. Norweżka spudłowała cztery razy i dwukrotnie oddawała prowadzenie Francuzce Marie Dorin Habert, ale na mecie wygrała z nią o ponad 31 sekund.

Dla Dorin Habert drugie miejsce to najlepszy wynik w tym sezonie. Dzięki zaledwie dwóm spudłowanym strzałom awansowała z czwartego miejsca zajmowanego po sprincie.

Równie dobrze strzelała w sobotę Krystyna Pałka, która pomyliła się tylko raz na w drugiej i raz w trzeciej serii i z 16. miejsca zajmowanego po sprincie przesunęła się na czwartą pozycję. Trzecie miejsce obroniła Anastazja Kuzmina ze Słowacji (4 pudła).

Słabiej spisały się pozostałe Polki. Magdalena Gwizdoń miała trzeci rezultat w biegu, ale przez dziewięć nietrafionych strzałów spadła z 13. na 16. lokatę. Jedenasta po sprincie Weronika Nowakowska-Ziemniak nie ukończyła biegu. Źle czuła się już w piątek i po kiepskim pierwszym strzelaniu zeszła z trasy. Ostatnia z Polek Paulina Bobak awansowała z 55. na 39. pozycję i zdobyła dwa punkty do klasyfikacji generalnej PŚ.

W niedzielę ostatnia konkurencja zawodów w Oslo, bieg ze startu wspólnego. Wystartuje w nim 30 zawodniczek, w tym Pałka, Gwizdoń i Nowakowska-Ziemniak. Początek o 11.30, transmisja w Eurosporcie , relacja na żywo w Sport.pl.