Biathlon. Hojnisz wywalczyła brązowy medal ME

Monika Hojnisz po brązowym medalu wywalczonym w biegu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata w Novym Mescie sięgnęła po brąz mistrzostw Europy w Bansku w biegu indywidualnym.

Złoto zdobyła Rosjanka Anastazja Zagorujko, która jako jedyna z 47 zawodniczek nie pomyliła się na strzelnicy ani razu w 20 strzałach. Druga Norweżka Ane Skrove Nossum straciła do niej minutę i 12 sekund, a Hojnisz była trzecia z minutą i 33 sekundami straty. Polka spudłowała dwukrotnie - raz na trzecim i raz na czwartym strzelaniu. Gdyby była bezbłędna, zdobyłaby złoto.

Starsza siostra 22-letniej Hojnisz, Patrycja, spudłowała 4 razy i zajęła 37. miejsce.

W sobotę o 14.00 siostry Hojnisz rywalizować będą w sprincie.

Mistrzostwa Europy to w biathlonie zawody niższej rangi. Mogą w nich występować jedynie zawodnicy do 26. roku życia. Większość reprezentacji wysyła na nie młodzież i rezerwy.