Londyn 2012. Phelpsowi odbiorą medale?

Pływakowi Michaelowi Phelpsowi, najbardziej utytułowanemu olimpijczykowi w historii, grozi odebranie medali zdobytych w Londynie. Pływak złamał jedną z reguł Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - podczas igrzysk reklamował markę, która nie była oficjalnym partnerem MKOl-u.
Michael Phelps w Londynie zdobył cztery złote i dwa srebrne medale. Pozwoliło mu to zostać najwybitniejszym olimpijczykiem w historii. W sumie w Atenach, Pekinie i Londynie zdobył 18 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Okazuje się jednak, że Phelps podczas igrzysk złamał jedną z zasad MKOl-u. Sportowcy biorący udział w igrzyskach mieli zakaz promowania nieolimpijskich marek do 15 sierpnia (igrzyska skończyły się 12 sierpnia). 13 sierpnia do sieci wyciekły zdjęcia Phelpsa, promujące Louisa Vuittona.

Menedżer sportowca tłumaczy, że zdjęcia pojawiły się w sieci wcześniej niż to było zaplanowane. Nie miały jeszcze autoryzacji Phelpsa. - Nie było żadnego złamania zasad. Phelps nie wydał pozwolenia na opublikowanie tych zdjęć, nie powinny się pojawić przed jego autoryzacją. Zabranie medali mu nie grozi - powiedział Peter Carlisle.

Oficjalna kampania Vuittona ze zdjęciami Phelpsa rozpoczęła się w czwartek 16 sierpnia.