Paula Gorycka 22. w olimpijskim debiucie w Londynie

Drugim świętokrzyskim akcentem na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie był start Pauli Goryckiej w wyścigu w kolarstwie górskim. Debiut na igrzyskach zaliczony.

Niespełna 22-letnia krakowianka jeżdżąca w barwach kieleckiej grupy 4F e-vive Racing Team pojechała do Londynu po doświadczenie. W planach jej i szkoleniowca jest medal za cztery lata na olimpiadzie w Brazylii.

Zastępczyni kontuzjowanej Mai Włoszczowskiej wystartowała do wyścigu na malowniczej trasie, przy której zgromadziło się mnóstwo kibiców w Hadleigh Farm w Essex z ostatniego szeregu. Gorycka jest czołową zawodniczką w kategorii młodzieżowej, a przed nią były znacznie bardziej doświadczone rywalki.

Ostatecznie w stawce 30 najlepszych kolarek górskich zajęła 22. Lokatę. Metę minęła 8 minut i 26 sekund po niemal od początku faworytce wyścigu Francuzce 23-letniej Julie Bresset (pokonała kamienistą trasę ze sztucznymi przeszkodami w godzinę 30 minut i 52 sekundy). Drugie miejsce dla broniącej złota z Pekinu Niemki Sabine Spitz (1,02 min straty), a trzecie dla Amerykanki Georgii Gould (1,08 min). Bardzo dobre siódme miejsce zajęła druga z reprezentantek Polski Aleksandra Dawidowicz. Szósta na ostatnich ME i dziesiąta w Pekinie zawodniczka CCC Polkowice straciła do zwyciężczyni 2,28 min.

Przypomnijmy, że pierwszym świętokrzyskim olimpijczykiem w Londynie był Rafał Dobrowolski. Łucznik Stelli Kielce zajął dziewiątą lokatę.