Londyn 2012. Olimpijskie podsumowanie dnia. Brąz kajakarek i bójka biegaczy

14. dnia igrzysk powiększyliśmy swoje konto medalowe do dziewięciu. Beata Mikołajczyk i Karolina Naja wywalczyły brąz w finale kajakarek K2 na 500 metrów. Pozostali reprezentanci Polski spisywali się słabo.
Dzień zaczął się optymistycznie - Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor wygrali zdecydowanie finał B olimpijskiej rywalizacji na 1000 metrów i zajęli w igrzyskach w Londynie dziewiąte miejsce. Polacy wyprzedzili o prawie cztery sekundy osadę Brazylii.

Dziewiąty polski medal w Londynie to dzieło kajakarek. Beata Mikołajczyk i Karolina Naja po dramatycznym finiszu zajęły trzecie miejsce w finale kajakarek K2 500 m igrzysk olimpijskich i zdobyły brązowy medal. Polki minimalnie wyprzedziły Chinki. Wygrały Niemki przed Węgierkami.

Do finału 4x400 metrów nie awansowała nasza sztafeta. Reprezentacja Polski osiągnęła dziesiąty czas w biegu półfinałowym (3.02,86) i nie zaprezentuje się w piątkowym finale. Sędziowie początkowo zdyskwalifikowali sztafety Wenezueli i Dominikany, ale dyskwalifikację tych pierwszych ostatecznie cofnęli.

Jakby tego było mało, do mediów wyciekła informacja o bójce w polskiej szatni. W eliminacjach Polacy pobiegli w innym składzie, niż zakładano. Okazało się, że wcześniej doszło do bójki między zawodnikami - ucierpiał najmłodszy w kadrze Patryk Dobek z SKLA Sopot.

Swojej olimpijskiej szansy nie wykorzystał także Michał Łoniewski, który przegrał w 1/8 finału olimpijskiego turnieju taekwondo w kat. 68 kg z reprezentantem Afganistanu Rohullahem Nikpahem 5:12.

W pierwszym dniu zmagań wieloboju indywidualnego udanie zaprezentowała się Joanna Mitrosz. Po pierwszej serii, ćwicząc z piłką, zajmowała 10. miejsce, ale udany występ z obręczą pozwolił jej awansować na ósmą pozycję.

Rekord świata Rudishy, Bolt wygrał 200 metrów

Fenomenalny David Rudisha z Kenii z wielką łatwością wygrał finał na 800 metrów i ustanowił nowy rekord świata. Był to najszybszy bieg w historii tego dystansu. Drugi na mecie zameldował się Nijel Amos z Botswany, trzeci był Timothy Kitum z Kenii.

Niesamowity Usain Bolt wygrał finał na 200 metrów i jako pierwszy lekkoatleta w historii obronił tytuły mistrza olimpijskiego na dwóch najkrótszych dystansach. Rekordu świata nie udało się jednak pobić. Wszystkie medale zdobyli reprezentanci Jamajki.

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook.com/Sportpl »