Londyn 2012. Mamy brąz w kajakach! Czwartkowy rozkład jazdy.

W czwartek naszą główną szansą medalową były kajakarki Beata Mikołajczyk i Karolina Naja. Polki nie zawiodły, w wyścigu na 500 metrów zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowy medal. Zmagania lekkoatletyczne rozpoczną nasze sztafety 4x400 mężczyzn i 4x100 kobiet.

O 11:44 w finale K2 Beata Mikołajczyk i Karolina Naja zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowy medal.

O 13:00 kwalifikacje w gimnastyce artystyczne rozpocznie Joanna Mitrosz. O tej samej godzinie w maratonie pływackim kobiet na 10 km wystartuje Natalia Charłos.

W eliminacjach taekwondo do 68 kg o 13:15 walkę z reprezentantem Afganistanu Rohullahem Nikpahem rozpocznie Michał Łoniewski. Ewentualny ćwierćfinał o 16:15, półfinał o 18:15, repasaże o 21:15, a finał o 23:30.

Na Stadionie Olimpijskim pobiegną nasze dwie sztafety. W eliminacjach 4x400 mężczyzn o 12:35 wystartują Piotr Wiaderek, Kacper Kozłowski, Kamil Budziejewski i Michał Pietrzak, a w eliminacjach 4x100 kobiet o 21:20 cztery zawodniczki wśród Mariki Popowicz, Darii Korczyńskiej, Eweliny Ptak, Marty Jeschke, Anny Kiełbasińskiej i Martyny Opoń.

Co oprócz Polaków?

Na Stadionie Olimpijskim odbędą się finały trójskoku mężczyzn (20:20), 800 metrów kobiet (21:00), 200 metrów mężczyzn (21:55) i rzut oszczepem kobiet (22:00). O 20:45 rozpocznie się finał turnieju piłki nożnej kobiet pomiędzy USA a Japonią.