Londyn 2012. Koszykówka. Hiszpania pokonała Francję i zagra o finał

Po zaciętym meczu Hiszpanie pokonali Francuzów w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju koszykarzy 66:59 i o finał zagrają z Rosjanami.

KONKURS! Pokaż swoją radość zwycięstwa i wygraj 7 tys. złotych!

14 punktów dla Hiszpanów rzucił Marc Gasol, 10 punktów miał jego starszy brat Pau, a 12 Juan Carlos Navarro, ale Hiszpanie zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach. Przez ponad 30 minut prowadzili Francuzi, jeszcze siedem minut przed końcem meczu po koszu Nicolasa Batuma mieli trzy punkty zaliczki (57:54), ale później coś się w ich grze zacięło.

Koszykarze Vicenta Coleta rzucili ledwie dwa punkty przez ponad sześć minut. Hiszpanie powoli przejmowali mecz. Na prowadzenie wyszli po punktach Sergio Llulla w kontrze (58:57), a 45 sekund przed końcem po ładnej wymianie podań pomiędzy braćmi Gasol zakończonej punktami Marka odskoczyli na pięć punktów.

W samej końcówce Francuzom puściły nerwy. Najpierw Ronny Turiaf powalił na ziemię Rudy'ego Fernandeza, a chwilę później Batum uderzył w krocze Navarro. Hiszpanów z równowagi to nie wyprowadziło. Navarro trafił jeden rzut wolny, a wynik ustalił Pau Gasol (66:59). Najwięcej punktów dla Francji rzucił Tony Parker - 15.

Hiszpanie o finał igrzysk w Londynie zagrają z Rosjanami, z którymi przegrali w sobotę w grupie 74:77.