Londyn 2012. Majewski pchnie na medal? [PLAN NA PIĄTEK]

W piątek do rywalizacji przystępują lekkoatleci. Tomasz Majewski pierwszym pchnięciem zakwalifikował się do wieczornego finału siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zakwalifikowali się do ćwierćfinału, a szansę na medal ma także ciężarowiec Adrian Zieliński. Brązowy medal zdobyła dwójka podwójna kobiet - Magdalena Fularczyk, Julia Michalska.

Fularczyk i Michalska dopłynęły w wyścigu finałowym na trzecim miejscu, a niewielką przewagą nad resztą stawki. To drugi medal reprezentacji Polski na igrzyskach w Londynie. Pierwszy, srebrny, zdobyła w karabinie pneumatycznym Sylwia Bogacka.

Tomasz Majewski zajął trzecie miejsce w eliminacjach pchnięcia kulą. W finale o godz. 21.30 będzie bronił złota z Pekinu. Oprócz niego startują także Karolina Tymińska w siedmioboju, Szymon Ziółkowski i Paweł Fajdek w eliminacjach rzutu młotem, Żaneta Glanc w eliminacjach rzutu dyskiem oraz Marta Jeshke w pierwszej rundzie 100 m.

Polska para Grzegorz Fijałek - Mariusz Prudel w 1/8 finału siatkarzy plażowych pokonali szwajcarską parę 21:18, 21:17.

Złota z Pekinu nie obroniła czwórka podwójna mężczyzn w składzie Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Adam Korol, Konrad Wasielewski. Polacy zajęli w finałowym wyścigu ostatnie, szóste miejsce ze stratą 9 sekund do triumfujących Niemców.

W piątek od godz. 13 rywalizować będą także żeglarze . Popłyną m.in. Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki w klasie Star, a rywalizację w klasie 470 kobiet rozpocznie duet Agnieszka Skrzypulec - Jolanta Ogar.

Przed południem w eliminacjach pływackich powalczą Anna Dowgiert (50 m st. dowolnym, godz. 11), Mateusz Sawrymowicz (1500 m st. dowolnym, godz. 11.24) oraz męska sztafeta 4x100 m w składzie Kacper Majchrzak, Sławomir Kuczko, Marcin Tarczyński, Dawid Szulich (godz. 12.49), a wieczorem o medal spróbuje powalczyć Konrad Czerniak. Polak o godz. 20.48 wystartuje na 100 m st. motylkowym.

O godz. 10.52 w 1/8 finału łucznictwa z Koreańczykiem Jin Hyek Oh rywalizował będzie Rafał Dobrowolski. Jeśli zwycięży cztery godziny później czeka go starcie ćwierćfinałowe.

W piątek rywalizować będą także judocy (Urszula Sadowska i Janusz Wojnarowicz), ciężarowcy - w kat. 75 kg. Ewa Mizdal (godz. 16.30) oraz jeden z faworytów do medalu w kat. 85 kg Adrian Zieliński (godz. 20.), a także tenisistki stołowe - Polska drużyna w składzie Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska w 1/8 finału zmierzy się z Singapurem.