Londyn 2012. Szermierka. Srebro Bartosza Piaseckiego. Dla Norwegii

Norweski szermierz polskiego pochodzenia Bartosz Piasecki zdobył srebrny medal turnieju olimpijskiego w szpadzie. Złoto wywalczył Wenezuelczyk Ruben Limbardo Gascon, zawodnik... Piasta Gliwice.
0 : 0
-
Bartosz to syn Mariusz Piaseckiego, byłego reprezentanta Polski i trenera norweskiej kadry. 25-letni szermierz urodził się w Tczewie, ale w wieku dwóch lat przeprowadził się do Norwegii.

Bartosz Piasecki z wykształcenia jest informatykiem. Na co dzień trenuje pod okiem ojca w Bygdo Fekteklubb w Oslo. Do tej pory jego największym sukcesem jest brązowy medal mistrzostw Europy do lat 23, który zdobył w 2009 roku.

W półfinale turnieju olimpijskiego w szpadzie Piasecki pokonał 15:13 Koreańczyka Jinsuna Junga. O złoto walczył z Rubenem Limbardo Gasconem. Wenezuelczyk był zdecydowanie lepszy i zasłużenie wygrał 15:10.

Co ciekawe, Wenezuelczyk od 10 lat mieszka w Polsce i jest zawodnikiem Piasta Gliwice. Nad Wisłę przyleciał wraz ze swoim bratem - Fernando - który również trenował na Śląsku. Obsada finału była niespodzianką - Piasecki w rankingu światowym zajmuje 47. miejsce, Gascon jest 13.