Londyn 2012. Badminton. Polska para odpadła w ćwierćfinale

1 : 2
Informacje
Gra mieszana - 1/4 finału
Środa 01.08.2012 godzina 14:19
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Mateusiak, Zięba (Polska)
21
16
21
1
Xu C, Ma J (Chiny)
19
21
23
2
Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak w decydującym secie mieli lotkę meczową, nie zdołali jednak awansować do półfinału turnieju badmintona igrzysk olimpijskich w Pekinie. Nasz mikst przegrał w trzech setach z chińską parą Chen Xu/Jin Ma i żegna się z turniejem.
Mecz był bardzo zacięty. W pierwszym secie Chińczycy prowadzili już 16:14, ale od tego momentu Polacy złapali świetny rytm gry. Po chwili zrobiło się 20:17 i pierwsza partia padła łupem Zięby i Mateusiaka.

W drugiej odsłonie od początku prowadzili nasi rywale. Polska para przez większość akcji się broniła, często popełniając błędy. O wyniku meczu miał zdecydować trzeci set.

Tu zaczęły się nerwy. Obie pary koncentrowały się na unikaniu błędów, to jednak Chińczycy gorzej wytrzymywali stres. W pierwszej części ostatniej partii świetnie spisywał się Mateusiak. Polacy prowadzili już 16:12. Niestety naszym reprezentantom zdarzył się przestój - Chen Xu/Jin Ma wyszli na prowadzenie 19:17. W końcówce zdołaliśmy doprowadzić do remisu, a nawet wywalczyć lotkę meczową. Na więcej jednak naszych reprezentantów nie było stać - po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu polska para odpadła z turnieju miksta igrzysk olimpijskich.