Londyn 2012. Javier Weber, trener Argentyny: Jeśli Polacy będą dobrze odbierać, będzie nam ciężko

3 : 0
Informacje
Turniej mężczyzn - Grupa A
Czwartek 02.08.2012 godzina 17:45
Wyniki szczegółowe
1 Set
2 Set
3 Set
Wynik
Polska
25
25
25
3
Argentyna
18
20
16
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Nowakowski, Winiarski, Kurek, Bartman, Żygadło, Możdżonek, Ignaczak (l)
Argentyna
Skład: Conte, Quiroga, Sole, Pereyra, Crer, de Cecco, Gonzalez (l)
- W Zielonej Górze przegraliśmy ostatnio z Polską 0:3, ale mecze są różne. Faworytem na pewno są Polacy, ale my gramy naprawdę nieźle, jesteśmy w dobrej formie. Dużo zależy od naszego serwisu - mówi przed czwartkowym meczem z Polską trener siatkarzy Argentyny Javier Weber. Relacja Z Czuba i na żywo od godziny 17:45 w Sport.pl.
W pierwszym meczu igrzysk Argentyńczycy pewnie pokonali Australię 3:0, w drugim przegrali 1:3 z Włochami. Jak ich trener ocenia Polaków?

- W tej chwili Polska to najlepszy zespół na świecie - mówi Javier Weber. - No, może nie akurat teraz, kiedy właśnie przegrała z Bułgarią, ale w ostatnich tygodniach, miesiącach.

- W Lidze Światowej Polacy grali fantastycznie, podobnie jak w pierwszym meczu z Włochami. Ja widziałem Polskę z bliska podczas Memoriału Wagnera w Zielonej Górze i wiem, że Andrea Anastasi ma 12 zawodników mogących grać na tym samym, wysokim poziomie. Są skoncentrowani, grają ze 100 proc. zaangażowaniem.- Z Bułgarią może akurat nie mieli najlepszego dnia, ale i moim zdaniem to i tak najtrudniejszy rywal, jakiego można mieć w tym turnieju - uważa trener Argentyny. - Z Bułgarią Polacy zagrali słabiej, brakowało im energii - może zbyt wiele kosztował ich ten mecz z Włochami?

- W takich turniejach tak bywa - poziom jest bardzo wysoki, a różnica poziomów między zespołami najlepszymi i tymi niezłymi, jest niewielka. Jak nie grasz dobrze z takim zespołem jak Bułgaria, to możesz przegrać.

- Mocne punkty Polaków? Zespół - mówi Weber. - Cała szóstka, która jest na boisku, myśli w ten sam sposób, działa jak jedność. Imponujący jest sposób poruszania, pełne zgranie. Polacy mają też mocny blok i dobrze bronią. Trudno znaleźć słabe punkty w tym zespole.

- W Zielonej Górze przegraliśmy 0:3, ale mecze są różne. Faworytem na pewno są Polacy, ale my gramy naprawdę nieźle, jesteśmy w dobrej formie. Dużo zależy od naszego serwisu - jak uda nam się odepchnąć rywali od siatki, to oni mogą mieć problem. Ale jeśli Polacy będą dobrze odbierać, to będzie nam bardzo trudno - ocenia trener Argentyny.