Londyn 2012. Analiza Marcina Możdżonka: Mieliśmy kłopoty z wyprowadzeniem ataków

1 : 3
Informacje
Turniej mężczyzn - Grupa A
Wtorek 31.07.2012 godzina 12:30
Wyniki szczegółowe
1 Set
2 Set
3 Set
4 Set
Wynik
Polska
22
27
25
23
1
Bułgaria
25
29
13
25
3
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Nowakowski, Winiarski, Kosok, Zagumny, Kurek, Jarosz, Bartman, Kubiak, Ruciak, Żygadło, Ignaczak, Możdżonek
Bułgaria
Skład: Bratoev, Skrimov, Dimitrov, bratoev, Nikolov, Yosifov, Salparov, todorov, Aleksiev, Penchev, Nikolov, Sokolov
- Zarówno z pierwszej piłki, jak i w kontrze. Mieliśmy tych kontr dużo, ale nie były one skuteczne. Zabrakło nam też trochę szczęścia, tak czasami jest - komentował porażkę 1:3 z Bułgarią Marcin Możdżonek, kapitan reprezentacji Polski.
W strefie mieszanej i na konferencji prasowej Możdżonek podał kilka przyczyn porażki: - Nie byliśmy skoncentrowani, było za dużo jakiegoś rozkojarzenia, które wynikało także z bardzo dobrych zagrywki i ataku Bułgarów.

- My w tych elementach mieliśmy problem. Szczególnie z wyprowadzeniem ataków - zarówno z pierwszej piłki, jak i w kontrze. Mieliśmy tych kontr dużo, ale nie były one skuteczne. Zabrakło nam też trochę szczęścia, tak czasami jest.

Czy zimny prysznic przyda się Polakom, którzy poprzednią porażkę ponieśli 10 czerwca z Brazylią? - Jeżeli wyciągniemy wnioski z tej porażki, to będzie ona przydatna - stwierdził Możdżonek.

- Nie potrzebujemy męskich rozmów, z trenerem Anastasim na spokojnie przeanalizujemy zapewne to spotkanie i inne mecze. Wyniki postaramy się potraktować spokojnie. Igrzyska trwają - dodał kapitan reprezentacji.

Mecz z Włochami Polacy rozpoczęli o 20, a z Bułgarią - o 11.40. Czy tak wczesna pora miała wpływ na gorszą formę? - Takie rzeczy nie pomagają, ale wszyscy mają takie same warunki, więc nie możemy na to narzekać - powiedział Możdżonek.

Zapytany o to czy duża liczba zmian składu Anastasiego pomogła drużynie czy przeszkodziła, środkowy bloku stwierdził: - Trudno to ocenić. Na pewno wniosły coś innego do gry. Mamy wyrównany skład i trzeba korzystać ze wszystkich zawodników tak, jak robi to trener.

W czwartek Polacy zagrają z Argentyną, która w niedzielę wygrała 3:0 z Australią, a we wtorek przegrała 1:3 z Włochami.