Londyn 2012. Siatkówka. Zachwyty nad reprezentacją Polski

Po zwycięstwie polskich siatkarzy nad Włochami 3:1 nasza prasa nie ma wątpliwości - biało-czerwoni zaczęli marsz ku zwycięstwu w grupie A. "Włosi rozbici", "Zaczęli swój marsz po złoto" czy "Polacy zmietli Italię", to niektóre tytuły z polskich gazet.
Nikt nie ma wątpliwości - Polacy pokazali klasę w meczu z Włochami i potwierdzili, że są głównymi kandydatami do medalu igrzysk olimpijskich w Londynie.

Super Express: "Polacy zmietli Italię"

Gazeta podkreśla, że właśnie o taką grę chodziło. Gazeta zwraca uwagę na świetną współpracę rozgrywającego Łukasza Żygadły z Michałem Winiarskim. Ważnym aspektem według Super Expressu był fakt, że po porażce w inauguracyjnym secie Polacy potrafili się dodatkowo zmobilizować.

Przegląd Sportowy "Włosi rozbici"

"Chłopcy trenera Andrei Anastasiego olbrzymią siłę pokazali w czwartym secie, którego wygrali do 14" czytamy dalej. Dziennik podkreśla zasługi Winiarskiego, który według Przeglądu Sportowego zaprezentował się niczym profesor.

Fakt: "Zaczęli swój marsz po złoty medal"

Fakt zwraca uwagę nie tylko na fantastyczną grę Polaków, ale również na postawę kibiców, którzy po raz pierwszy w czasie imprezy w Londynie tak licznie wypełnili trybuny obiektu olimpijskiego. "Biało-czerwoni grali tak, jak niedawno w Lidze Światowej i jeżeli nie spuszczą z tonu, będziemy świadkami wielu wspaniałych chwil w olimpijskim turnieju" uważa Fakt.