Londyn 2012. Rafał Stec: Siatkarze weszli w rolę w naszym sporcie drużynowym absolutnie niezwyczajną

1 : 3
Informacje
Turniej mężczyzn - Grupa A
Niedziela 29.07.2012 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 Set
2 Set
3 Set
4 Set
Wynik
Włochy
25
20
23
14
1
Polska
21
25
25
25
3
Składy i szczegóły
Włochy
Skład: Mastrangelo 7, Parodi 1, Papi, Łasko 14, Zaytsev 13, Boninfante, Savani 15, Stravica 3, Fei 6, Birarelli, Bari, Giovi
Polska
Skład: Nowakowski 9, Winiarski 13, Kosok, Zagumny, Kurek 18, Jarosz, Bartman 15, Kubiak, Ruciak 1, Żygadło 1, Ignaczak 1, Możdżonek 8
W niedzielę o godzinie 21:00 czasu polskiego reprezentacja siatkarzy pod wodzą Andrei Anastasiego zmierzy się z Włochami. Zdaniem dziennikarza Gazety Rafała Steca, nasi reprezentanci przed rozpoczęciem turnieju olimpijskiego są niezwykle pewni siebie i mocni. - Siatkarze weszli w rolę w naszym sporcie drużynowym absolutnie niezwyczajną - napisał na swoim blogu felietonista. Relacja Zczuba i na żywo na Sport.pl.
- Polacy sami siebie uważają za faworytów, Polacy o otwarcie się do pewności siebie przyznają, Polaków obawiają się rywale ("trzeba ich unikać w ćwierćfinale", przestrzega rosyjska prasa), za wiarą w Polaków nie stoją odosobnione medalowe podskoki, lecz długotrwałe utrzymywanie się na medalowych pułapach - napisał Rafał Stec.

Zdaniem dziennikarza Gazety, zmiana charakterologiczna naszych reprezentantów po okresie niestabilnej gry pod wodzą innych trenerów - Raula Lozano i Daniela Castellaniego - jest zasługą nowego selekcjonera - Andrei Anastasiego. - Nowa era nastała wraz z przybyciem selekcjonera Anastasiego - nałogowego wygrywacza, który przy poprzednikach, przecież też znakomitych, wygląda chwilami jak procesor wyższej generacji [...]Pod rządami Włocha nasi wpychają się na podium wszędzie, gdzie zagrają - uważa felietonista.

Rafał Stec podkreśla również, że w tym roku żaden inny zespół nie może pochwalić się takim bilansem jak biało-czerwoni: - Nikt inny w świecie nie wziął medali z czterech ostatnich imprez, nikt inny nie poleciał do Londynu po równie imponującej passie - ich ostatnie sety składają się na bilans 23-1!

Polacy na IO 2012 zagrają w grupie A. Zmierzą się z Włochami, Argentyną, Australią, Wielką Brytanią, Bułgarią.