Londyn 2012. Medaliści igrzysk olimpijskich

Wszyscy medaliści igrzysk olimpijskich w Londynie:
Medaliści z niedzieli 12 sierpnia:

BOKS

mężczyźni 52 kg

1. Robeisy Ramirez Carrazanar (Kuba)

2. Tugstsogt Nyambayar (Mongolia)

3. Michael Conlan (Irlandia), Michaił Ałojan (Rosja)

mężczyźni 60 kg

1. Wasyl Łomaczenko (Ukraina)

2. Soon-Chul Han (Korea Płd.)

3. Yasniel Toledo (Kuba), Evaldas Petrauskas (Litwa)

mężczyźni 69 kg

1. Serik Sapijew (Kazachstan)

2. Freddie Evans (W. Brytania)

3. Andriej Zamkowoj (Rosja), Taras Szelestiuk (Ukraina)

mężczyźni 81 kg

1. Jegor Miechoncew (Rosja)

2. Adilbek Nijazymbetow (Kazachstan)

3. Aleksander Gwozdyk (Ukraina), Yamaguchi Falcao (Brazylia)

mężczyźni +91 kg

1. Anthony Joshua (W. Brytania)

2. Roberto Cammarelle (Włochy)

3. Iwan Dyczko (Kazachstan), Magomedrasul Medżidow (Azerbejdżan)

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

układ zbiorowy kobiet

1. Rosja 57,000 pkt

2. Białoruś 55,500

3. Włochy 55,450

KOLARSTWO GÓRSKIE, mężczyźni

1. Jaroslav Kulhavy (Czechy) 1:29.07

2. Nino Schurter (Szwajcaria) 1:29.08

3. Marco Aurelio Fontana (Włochy) 1:29.32

KOSZYKÓWKA, mężczyźni

1. USA

2. Hiszpania

3. Rosja

SIATKÓWKA, mężczyźni

1. Rosja

2. Brazylia

3. Włochy

PIŁKA RĘCZNA, mężczyźni

1. Francja

2. Szwecja

3. Chorwacja

PIŁKA WODNA, mężczyźni

1. Chorwacja

2. Włochy

3. Serbia

LEKKOATLETYKA

maraton mężczyzn

1. Stephen Kiprotich (Uganda) 2:08.01

2. Abel Kirui (Kenia) 2:08.27

3. Wilson Kipsang (Kenia) 2:09.37

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY, kobiety

1. Laura Asadauskaite (Litwa) 5408 pkt

2. Samantha Murray (Wielka Brytania) 5356

3. Yane Marques (Brazylia) 5340

ZAPASY, STYL WOLNY

66kg mężczyzn

1. Tatsuhiro Yonemitsu (Japonia)

2. Sushil Kumar (Indie)

3. Livan Lopez Azcuy (Kuba), Akzhurek Tanatarow (Kazachstan)

96 kg mężczyzn

1. Jacob Stephen Varner (USA)

2. Walerij Andrijcew (Ukraina)

3. George Gogszelidze (Gruzja), Chetag Gazjumow (Azerbejdżan)

Medaliści z soboty 11 sierpnia:

BOKS

mężczyźni 49 kg

1. Shiming Zou (Chiny)

2. Kaeo Pongprayoon (Tajlandia)

3. Dawid Ajrapetian (Rosja), Paddy Barnes (Irlandia)

mężczyźni 56 kg

1. Luke Campbell (W. Brytania)

2. John Joe Nevin (Irlandia)

3. Satoshi Shimizu (Japonia), Lazaro Alvares (Kuba)

mężczyźni 64 kg

1. Roniel Iglesias (Kuba)

2. Denys Berinczyk (Ukraina)

3. Uranchimeg Munkh-Erdene (Mongolia),. Vincenzo Mangiacapre (Włochy)

mężczyźni 75 kg

1. Ryota Murata (Japonia)

2. Esquiva Falcao Florentino (Brazylia)

3. Anthony Ogogo (W. Brytania), Abbos Atojew (Uzbekistan)

mężczyźni 91 kg

1. Ołeksandr Usyk (Ukraina)

2. Clemente Russo (Włochy)

3. Tejmur Mammadow (Azerbejdżan)

. Terwel Pulew (Bułgaria)

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

wielobój indywidualnie kobiet

1. Jewgienija Kanajewa (Rosja) 116,900 pkt

2. Daria Dmitriewa (Rosja) 114,500

3. Liubow Czerkaszyna (Białoruś) 111,700

HOKEJ NA TRAWIE, mężczyźni

1. Niemcy

2. Holandia

3. Australia

KAJAKARSTWO

K1 200 m mężczyzn

1. Ed Mckeever (Wielka Brytania) 36,246

2. Saul Craviotto Rivero (Hiszpania) 36,540

3. Mark De Jonge (Kanada) 36,657

C1 200 m mężczyzn

1. Jurij Czeban (Ukraina) 42,291

2. Jevgenij Shuklin (Litwa) 42,792

3. Iwan Sztyl (Rosja) 42,853

K1 200 m kobiet

1. Lisa Carrington (Nowa Zelandia) 44,638

2. Inna Osypienko-Radomska (Ukraina) 45,053

3. Natasa Douchev-Janic (Węgry) 45,128

K2 200 m mężczyzn

1. Jurij Postrigaj i Aleksander Diaczenko (Rosja) 33,507

2. Raman Piatruszenka, Wadzim Machnieu (Białoruś) 34,266

3. Liam Heath, Jon Schofield (Wielka Brytania) 34,421

KOLARSTWO GÓRSKIE, kobiety

1. Julie Bresset (Francja) - 1:30.52

2. Sabine Spitz (Niemcy) 1.02

3. Georgia Gould (USA) 1.08

KOSZYKÓWKA, kobiety

1. USA

2. Francja

3. Australia

LEKKOATLETYKA

chód 50 km mężczyzn

1. Siergiej Kirdiapkin (Rosja) 3:35.59

2. Jared Tallent (Australia) 3:36.53

3. Tianfeng Si (Chiny) 3:37.16

chód 20 km kobiet

1. Jelena Łaszmanowa (Rosja) 1:25.02 - rekord świata

2. Olga Kaniskina (Rosja) 1:25.09

3. Shenjie Qieyang (Chiny) 1:25.16

skok wzwyż kobiet

1. Anna Cziczerowa (Rosja) 2,05 m

2. Brigetta Barrett (USA) 2,03

3. Swietłana Szkolina (Rosja) 2,03

rzut oszczepem mężczyzn

1. Keshorn Walcott (Trynidad i Tobago) 84,58

2. Ołeksandr Piatnicja (Ukraina) 84,51

3. Antti Ruuskanen (Finlandia) 84,12

5000 m mężczyzn

1. Mohamed Farah (W. Brytania) 13.41,66

2. Dejen Gebremeskel (Etiopia) 13.41,98

3. Thomas Pkemei Longosiwa (Kenia) 13.42,36

800 m kobiet

1. Maria Sawinowa (Rosja) 1.56,19

2. Caster Semenya (RPA) 1.57,23

3. Jekaterina Poistogowa (Rosja) 1.57,53

4x400 m kobiet

1. USA 3.16,87

2. Rosja 3.20,23

3. Jamajka 3.20,95

4x100 m mężczyzn

1. Jamajka 36,84 - rekord świata

2. USA 37,04

3. Trynidad i Tobago 38,12

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY

mężczyźni

1. David Svoboda (Czechy) 5928 pkt.

2. Zhongrong Cao (Chiny) 5904

3. Adam Marosi (Węgry) 5836

PIŁKA NOŻNA, mężczyźni

1. Meksyk

2. Brazylia

3. Korea Południowa

PIŁKA RĘCZNA, kobiety

1. Norwegia

2. Czarnogóra

3. Hiszpania

SIATKÓWKA, kobiety

1. Brazylia

2. USA

3. Japonia

SKOKI DO WODY

skoki z wieży 10 m, mężczyźni

1. David Boudia (USA) 568,65 pkt

2. Bo Qiu (Chiny) 566,85

3. Thomas Daley (W.Brytania) 556,95

TAEKWONDO

kobiety +67 kg

1. Milica Mandic (Serbien)

2. Anne-Caroline Graffe (Francja)

3. Anastazja Barysznikowa (Rosja), Maria Espinoza (Meksyk)

mężczyźni +80 kg

1. Carlo Molfetta (Włochy)

2. Anthony Obame (Gabon)

3. Xiaobo Liu (Chiny), Robelis Despaigne (Kuba)

ZAPASY, STYL WOLNY

60kg mężczyzn

1. Toghrul Asgarow (Azerbejdżan)

2. Besik Kuduchow (Rosja)

3. Coleman Scott (USA)

. Yogeshwar Dutt (Indie)

84 kg mężczyzn

1. Szarif Szarifow (Azerbejdżan)

2. Jamie Yusept Espinal (Portoryko)

3. Dato Marsagiszwili (Gruzja), Ehsan Naser Lashgari (Iran)

120 kg mężczyzn

1. Artur Tajmazow (Uzbekistan)

2. Davit Modzmanaszwili (Gruzja)

3. Komeil Ghasemi (Iran), Biljał Machow (Rosja)

ŻEGLARSTWO

klasia Elliott 6 m kobiet

1. Hiszpania (Tamara Echegoyen, Sofia Toro, Angela Pumariega)

2. Australia (Olivia Price, Nina Curtis, Lucinda Whitty)

3. Finlandia (Silja Lehtinen, Silja Kanerva, Mikaela Wulff)

Medaliści z piątku 10 sierpnia:

PŁYWANIE

wyścig na 10 km na otwartym akwenie

1. Oussama Mellouli (Tunezja) 1:49.55,1

2. Thomas Lurz (Niemcy) 1:49.58,5

3. Richard Weinberger (Kanada) 1:50.00,3

PŁYWANIE SYNCHRONICZNE

rywalizacja drużynowa

1. Rosja 197,030 pkt

2. Chiny 194,010

3. Hiszpania 193,120

ŻEGLARSTWO

żeglarska klasa 470 mężczyzn

1. Mathew Belcher, Malcolm Page (Australia) 22 pkt

2. Luke Patience, Stuart Bithell (Wielka Brytania) 30

3. Lucas Calabrese, Juan de la Fuente (Argentyna) 63

żeglarska klasa 470 kobiet

1. Jo Aleh, Olivia Powrie (Nowa Zelandia) 35 pkt

2. Hannah Mills, Saskia Clark (Wielka Brytania) 51

3. Lisa Westerhof, Lobke Berkhout (Holandia) 64

KOLARSTWO

BMX mężczyzn

1. Maris Strombergs (Łotwa) 37,576 s

2. Sam Willoughby (Australia) 37,929

3. Carlos Mario Oquendo Zabala (Kolumbia) 38,251

BMX kobiet

1. Mariana Pajon (Kolumbia) 37,706 s

2. Sarah Walker (Nowa Zelandia) 38,133

3. Laura Smulders (Holandia) 38,231

ZAPASY, STYL WOLNY

kat. 55 kg mężczyzn

1. Dżamal Otarsułtanow (Rosja)

2. Władimer Chinczegaszwili (Gruzja)

3. Shinichi Yumoto (Japonia)

Kyong-Il Yang (Korea Płn.)

kat. 74 kg mężczyzn

1. Jordan Ernest Burroughs (USA)

2. Sadegh Saeed Goudarzi (Iran)

3. Sosłan Tigiew (Uzbekistan)

Denis Cargusz (Rosja)

LEKKOATLETYKA

bieg na 5000 m kobiet

1. Meseret Defar (Egipt) 15.04,25

2. Vivian Cheruiyot (Kenia) 15.04,73

3. Tirunesh Dibaba (Etiopia) 15.05,15

rzut młotem kobiet

1. Tatiana Łysenko (Rosja) 78,18

2. Anita Włodarczyk (Polska) 77,60

3. Betty Heidler (Niemcy) 77,13

bieg 4x100 m kobiet

1. USA 40,82 - rekord świata

(Tianna Madison, Allyson Felix, Bianca Knight, Carmelita Jeter)

2. Jamajka 41,41

(Shelly-Ann Fraser-Pryce, Sherone Simpson, Veronica Campbell-Brown, Kerron

Stewart)

3. Ukraina 42,04

(Ołesja Powh, Hrystyna Stuj, Maria Riemien, Elizaweta Bryzgina)

bieg 4x400 m mężczyzn

1. Bahamy 2.56,72

(Chris Brown, Demetrius Pinder, Michael Mathieu, Ramon Miller)

2. USA 2.57,05

(Bryshon Nellum, Joshua Mance, Tony McQuay, Angelo Taylor)

3. Trynidad i Tobago 2.59,40

(Lalonde Gordon, Jarrin Solomon, Ade Alleyne-Forte, Deon Lendore)

bieg na 1500 m kobiet

1. Asli Cakir Alptekin (Turcja) 4.10,23

2. Gamze Bulut (Turcja) 4.10,40

3. Maryam Yusuf Jamal (Bahrajn) 4.10,74

skok o tyczce mężczyzn

1. Renaud Lavillenie (Francja) 5,91

2. Bjoern Otto (Niemcy) 5,91

3. Raphael Holzdeppe (Niemcy) 5,91

HOKEJ NA TRAWIE

turniej kobiet

1. Holandia

2. Argentyna

3. Wielka Brytania

TAEKWONDO

w kat. 67 kg kobiet

1. Kyung-Seon Hwang (Korea Płd.)

2. Nur Tatar (Turcja)

3. Paige McPherson (USA)

Helena Fromm (Niemcy)

w kat. 80 kg mężczyzn

1. Sebastian Eduardo Crismanich (Argentyna)

2. Nicolas Garcia Hemme (Hiszpania)

3. Mauro Sarmiento (Włochy)

Lutalo Muhammad (Wielka Brytania)

Medaliści z 9.08 (czwartek):

Boks

kobiety 51 kg

1. Nicola Adams (Wielka Brytania)

2. Ren Cancan (Chiny)

3. Marlen Esparza (USA)

Chungneijang Mery Kom Hmangte (Indie)

kobiety 60 kg

1. Katie Taylor (Irlandia)

2. Zofia Oczigawa (Rosja)

3. Mawsuna Tczorijewa (Tadżykistan)

. Adriana Araujo (Brazylia)

kobiety 75 kg

1. Saori Yoshida (Japonia)

2. Tonya Lynn Verbeek (Kanada)

3. Jackeline Renteria Castillo (Kolumbia)

. Julia Ratkiewicz (Azerbejdżan)

Jeździectwo

ujeżdżenie indywidualnie

1. Charlotte Dujardin (W.Brytania/Valegro) 90,089 pkt

2. Adelinde Cornelissen (Holandia/Jerich Parzival) 88,196

3. Laura Bechtolsheimer (W.Brytania/Mistral Hojris) 84,339

Kajakarstwo

C2 1000 m mężczyzn

1. Peter Kretschmer, Kurt Kuschela (Niemcy) 3.33,804

2. Andriej Bahdanowicz, Aliaksandr Bahdanowicz (Białoruś) 3.35,206

3. Aleksiej Korowaszkow, Ilja Pierwuchin (Rosja) 3.36,414

K4 1000 m mężczyzn

1. Australia 2.55,085

2. Węgry 2.55,699

3. Czechy 2.55,850

K1 500 m kobiet

1. Danuta Kozak (Węgry) 1.51,456

2. Inna Osypenko-Radomska (Ukraina) 1.52,685

3. Bridgitte Hartley (RPA) 1.52,923

K2 500 m kobiet

1. Franziska Weber, Tina Dietze (Niemcy) 1.42,213

2. Katalin Kovacs, Natasa Douchev-Janics (Węgry) 1.43,278

3. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk (Polska) 1.44,000

Lekkoatletyka

trójskok mężczyzn

1. Christian Taylor (USA) 17,87 m

2. Will Claye (USA) 17,62

3. Fabrizio Donato (Włochy) 17,48

800 m mężczyzn

1. David Rudisha (Kenia) 1.40,91 - rekord świata

2. Nijel Amos (Botswana) 1.41,73

3. Timothy Kitum (Kenia) 1.42,53

200 m mężczyzn

1. Usain Bolt (Jamajka) 19,32

2. Yohan Blake (Jamajka) 19,44

3. Warren Weir (Jamajka) 19,84

rzut oszczepem kobiet

1. Barbora Spotakova (Czechy) 69,55 m

2. Christina Obergf?ll (Niemcy) 65,16

3. Linda Stahl (Niemcy) 64,91

dziesięciobój

1. Ashton Eaton (USA) 8869 pkt

2. Trey Hardee (USA) 8671

3. Leonel Suarez (Kuba) 8523

Piłka nożna

kobiety

1. USA

2. Japonia

3. Kanada

Piłka wodna

kobiety

1. USA

2. Hiszpania

3. Australia

Pływanie

otwarty akwen, 10 km kobiet

1. Eva Risztov (Węgry) 1:57.38,2

2. Haley Anderson (USA) 1:57.38,6

3. Martina Grimaldi (Włochy) 1:57.41,8

Siatkówka plażowa

mężczyźni

1. Julius Brink, Jonas Reckermann (Niemcy)

2. Emanuel Rego, Alison Cerutti (Brazylia)

3. Martins Plavins, Janis Smedins (Łotwa)

Skoki do wody

wieża 10 m, kobiety

1. Ruolin Chen (Chiny) 422,30 pkt

2. Brittany Broben (Australia) 366,50

3. Pamg Pandelela-Rinong (Malezja) 359,20

Taekwondo

kobiety 57 kg

1. Jade Jones (W. Brytania)

2. Yuzhuo Hou (Chiny)

3. Li-Cheng Tseng (Tajwan)

Marlene Harnois (Francja)

mężczyźni 68 kg

1. Servet Tazegul (Turcja)

2. Mohammad Bagheri Motamed (Iran)

3. Terrence Jennings (USA)

. Rohullah Nikpah (Afganistan)

Zapasy, styl wolny

kobiety 55 kg

1. Saori Yoshida (Japonia)

2. Tonya Lynn Verbeek (Kanada)

3. Jackeline Renteria Castillo (Kolumbia)

. Julia Ratkiewicz (Azerbejdżan)

kobiety 72 kg

1. Natalia Worobiewa (Rosja)

2. Stanka Złatewa Hristowa (Bułgaria)

3. Maider Unda (Hiszpania)

. Guzel Maniurowa (Kazachstan)

Medaliści z 8.08 (środa):

Jeździectwo

indywidualny konkurs skoków

1. Steve Guerdat (Szwajcaria), Nino des Buissonnets

2. Gerco Schroder (Holandia), London

3. Cian O'Connor Cian (Irlandia), Blue Loyd 12

Kajakarstwo

K1 1000 m mężczyzn

1. Eirik Veraas Larsen (Norwegia) 3.26,462

2. Adam van Koeverden (Kanada) 3.27,170

3. Max Hoff (Niemcy) 3.27,759

C1 1000 m mężczyzn

1. Sebastian Brendel (Niemcy) 3.47,176

2. David Cal (Hiszpania) 3.48,053

3. Mark Oldershaw (Kanada) 3.48,502

K2 na 1000 m mężczyzn

1. Rudolf Dombi, Roland Kokeny (Węgry) 3.09,646

2. Fernando Pimenta, Emanuel Silva (Portugalia) 3.09,699

3. Martin Hollstein, Andreas Ihle (Niemcy) 3.10,117

K4 500 m kobiet

1. Węgry 1.30,827

2. Niemcy 1.31,298

3. Białoruś 1.31,400

4. Polska 1.31,607

Lekkoatletyka

200 m kobiet

1. Allyson Felix (USA) 21,88

2. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka) 22,09

3. Carmelita Jeter (USA) 22,14

400 m przez płotki kobiet

1. Natalia Antiuch (Rosja) 52,70

2. Lashinda Demus (USA) 52,77

3. Zuzana Hejnova (Czechy) 53,38

w dal

1. Brittney Reese (USA) 7,12

2. Jelena Sokołowa (Rosja) 7,07

3. Janay DeLoach (USA) 6,89

110 m przez płotki mężczyzn

1. Aries Merritt (USA) 12,92

2. Jason Richardson (USA) 13,04

3. Hansle Parchment (Jamajka) 13,12

Siatkówka plażowa kobiet

1. Misty May-Treanor, Kerri Walsh Jennings (USA)

2. April Ross, Jennifer Kessy (USA)

3. Larissa Franca, Juliana Silva (Brazylia)

Taekwondo

kategoria 49 kg kobiet

1. Jingyu Wu (Chiny)

2. Brigitte Yague (Hiszpania)

3. Chanatip Sonkham (Tajlandia)

. Lucija Zaninovic (Chorwacja)

kategoria 58 kg mężczyzn

1. Joel Gonzalez (Hiszpania)

2. Daehoon Lee (Korea Południowa)

3. Aleksiej Denisienko (Rosja)

. Oscar Munoz (Kolumbia)

Tenis stołowy

drużynowy turniej mężczyzn

1. Chiny (Long Ma, Jike Zhang, Hao Wang)

2. Korea Południowa (Sangeun Oh, Saehyuk Joo, Seungmin Ryu)

3. Niemcy (Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov, Bastian Steger)

Zapasy kobiet

kategoria 48 kg

1. Hitomi Obara (Japonia)

2. Marija Stadnyk (Azerbejdżan)

3. Carol Huynh (Kanada)

. Clarissa Chun (USA)

kategoria 63 kg

1. Kaori Icho (Japonia)

2. Ruixue Jing (Chiny)

3. Battsetseg Soronzonbold (Mongolia)

. Ljubow Wołosowa (Rosja)

Żeglarstwo

klasa 49er

1. Nathan Outteridge, Iain Jensen (Australia) 48 pkt

2. Peter Burling, Blair Tuke (Nowa Zelandia) 76

3. Allan Norregaard, Peter Lang (Dania) 108

Medaliści z 7.08 (wtorek):

Gimnastyka:

ćwiczenia na poręczach mężczyzn:

1. Feng Zhe (Chiny) 15,966 pkt

2. Marcel Nguyen (Niemcy) 15,800

3. Hamilton Sabot (Francja) 15,566

ćwiczenia na równoważni kobiet:

1. Linlin Deng (Chiny) 15,600 pkt

2. Lu Sui (Chiny) 15,500

3. Alexandra Raisman (USA) 15,066

ćwiczenia na drążku mężczyzn:

1. Epke Zonderland (Holandia) 16,533 pkt

2. Fabian Hambuechen (Niemcy) 16,400

3. Kai Zhou (Chiny) 16,366

Ćwiczenia wolne kobiet:

1. Alexandra Raisman (USA) 15,600 pkt

2. Catalina Ponor (Rumunia) 15,200

3. Alija Mustafina (Rosja) 14,900

Jeździectwo:

ujeżdżenie drużynowo:

1. Wielka Brytania 79,979

2. Niemcy 78,216

3. Holandia 77,124

Kolarstwo torowe:

omnium kobiet:

1. Laura Trott (W. Brytania) 18 (1/10/1/2/3/1) pkt

2. Sarah Hammer (USA) 19 (5/5/2/1/2/4)

3. Annette Edmondson (Australia) 24 (3/11/3/4/1/2)

sprint kobiet:

1. Anna Meares (Australia) 11,218

2. Victoria Pendleton (W. Brytania) 11,348

3. Guo Shuang (Chiny) 11,532

keirin mężczyzn:

1. Chis Hoy (W. Brytania)

2. Maximilian Levy (Niemcy)

3. Simon van Velthooven (Nowa Zelandia), Teun Mulder (Holandia)

Lekkoatletyka:

rzut dyskiem mężczyzn:

1. Robert Harting (Niemcy) 68,27 m

2. Ehsan Hadadi (Iran) 68,18

3. Gerd Kanter (Estonia) 68,03

skok wzwyż mężczyzn:

1. Iwan Uchow (Rosja) 2,38 m

2. Erik Kynard (USA) 2,33

3. Mutaz Essa Barshim (Katar), Derek Drouin (Kanada), Robert Grabarz (Wielka Brytania) wszyscy po 2,29

Bieg na 100 m ppł. kobiet:

1. Sally Pearson (Australia) 12,35

2. Dawn Harper (USA) 12,37

3. Kellie Wells (USA) 12,48

bieg na 1 500 m mężczyzn:

1. Taoufik Makhloufi (Algieria) 3.34,08

2. Leonel Manzano (USA) 3.34,79

3. Abdalaati Iguider (Maroko) 3.35,13

Skoki z trampoliny:

mężczyźni, 3 m:

1. Ilia Zacharow (Rosja) 555,90 pkt

2. Kai Qin (Chiny) 541,75

3. Chong He (Chiny) 524,15

Podnoszenie ciężarów:

kat. +105 kg, mężczyźni:

1. Behdad Salimikordasiabi (Iran) 455 kg (208+247)

2. Sajjad Anoushiravani Hamlabad (Iran) 449 (204+245)

3. Rusłan Albegow (Rosja) 448 (208+240)

Pływanie synchroniczne:

konkurencja duetów:

1. Natalia Iszczenko, Swietłana Romaszyna (Rosja) 98,900 pkt

2. Ona Carbonell, Andrea Fuentes (Hiszpania) 96,900

3. Xuechen Huang, Ou Liu (Chiny) 96,770

Tenis stołowy

turniej drużynowy kobiet:

1. Chiny

2. Japonia

3. Singapur

Triathlon:

mężczyźni (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu):

1. Alistair Brownlee (Wielka Brytania) 1:46.25

2. Javier Gomez (Hiszpania) strata 11 s

3. Jonathan Brownlee (Wielka Brytania) 31

zapasy, styl klasyczny

mężczyźni, kat. 66 kg:

1. Hyeonwoo Kim (Korea Płd.)

2. Tamas Lorincz (Węgry)

3. Manuczar Cchadaja (Gruzja), Steeve Guenot (Francja)

mężczyźni, 96 kg:

1. Ghasem Gholamreza Rezaei (Iran)

2. Rustam Totrow (Rosja)

3. Jimmy Lidberg (Szwecja), Artur Aleksanjan (Armenia)

Żeglarstwo:

klasa RS:X mężczyzn:

1. Dorian van Rijsselberge (Holandia) 15 pkt

2. Nick Dempsey (Wielka Brytania) 41

3. Przemysław Miarczyński (Polska) 60

klasa RS:X kobiet:

1. Marina Alabau (Hiszpania) 26 pkt

2. Tuuli Petaja (Finlandia) 46

3. Zofia Noceti-Klepacka (Polska) 47

Medaliści z 6.08 (poniedziałek):

Żeglarstwo

klasa Laser Radial kobiet

1. Lijia Xu (Chiny)

2. Marit Bouwmeester (Holandia)

3. Evi van Acker (Belgia)

klasa Laser Radial mężczyzn

1. Tom Slingsby (Australia)

2. Pavlos Kontides (Cypr)

3. Rasmus Myrgren (Szwecja)

Strzelectwo

karabin dowolny 50 m trzy postawy (3x40 strzałów) mężczyzn

1. Niccolo Campriani (Włochy)

2. Jonghyun Kim (Korea Płd.)

3. Matthew Emmons (USA)

trap mężczyzn

1. Giovanni Cernogoraz (Chorwacja)

2. Massimo Fabbrizi (Włochy)

3. Fehaid Aldeehani (Kuwejt)

Jeździectwo

drużynowy konkurs skoków przez przeszkody

1. Wielka Brytania

2. Holandia

3. Arabia Saudyjska

Gimnastyka sportowa

ćwiczenia na kółkach mężczyzn

1. Arthur Nabarrete Zanetti (Brazylia)

2. Yibing Chen (Chiny)

3. Matteo Morandi (Włochy

ćwiczenia na poręczach kobiet

1. Alija Mustafina (Rosja)

2. Kexin He (Chiny)

3. Elizabeth Tweddle (W. Brytania)

skok mężczyzn

1. Hak Seon Yang (Korea Płd.)

2. Denis Abljazin (Rosja)

3. Igor Radiwiłow (Ukraina)

Kolarstwo torowe

sprint mężczyzn

1. Jason Kenny (Wielka Brytania)

2. Gregory Bauge (Francja)

3. Shane Perkins (Australia)

Zapasy

styl wolny (kat. 60 kg)

1. Omid Haji Noroozi (Iran)

2. Rewas Laszczi (Gruzja)

3. Sajur Kuramagomedow (Rosja)

Ryutaro Matsumoto (Japonia)

styl wolny (kat. 84 kg)

1. Alan Chugajew (Rosja)

2. Karam Mohamed Gaber Ebrahim (Egipt)

3. Danjal Gadżijew (Kazachstan)

Damian Janikowski (Polska)

styl wolny (kat. 120 kg)

1. Mijain Lopez Nunez (Kuba)

2. Heiki Nabi (Estonia)

3. Riza Kayaalp (Turcja)

Johan Euren (Szwecja)

Lekkoatletyka

pchnięcie kulą kobiet

1. Nadieżda Ostapczuk (Białoruś) 21,36

2. Valerie Adams (Nowa Zelandia) 20,70

3. Jewgienija Kołodko (Rosja) 20,48

bieg na 400 m przez płotki mężczyzn

1. Felix Sanchez (Dominikana)

2. Michael Tinsley (USA)

3. Javier Culson (Portoryko)

bieg na 3000 m z przeszkodami kobiet

1. Julija Zaripowa (Rosja)

2. Habiba Ghribi (Tunezja)

3. Sofia Assefa (Etiopia)

skok o tyczce

1. Jennifer Suhr (USA)

2. Yarisley Silva (Kuba)

3. Jelena Isinbajewa (Rosja)

Bieg na 400 m

1. Kirani James (Grenada)

2. Luguelin Santos (Dominikana)

3. Lalonde Gordon (Trynidad i Tobago)

Podnoszenie ciężarów

kat. 105 kg

1. Oleksij Trochitij (Ukraina)

2. Navab Nasirshelal (Iran)

3. Bartłomiej Bonk (Polska)

Medaliści z 5.08 (niedziela):

Badminton

gra pojedyncza mężczyzn

1. Dan Lin (Chiny)

2. Chong Wei Lee (Malezja)

3. Long Chen (Chiny)

gra podwójna mężczyzn

finał

1. Haifeng Fu, Yun Cai (Chiny)

2. Mathias Boe, Carsten Mogensen (Dania)

3. Jae Sung Chung, Yong Dae Lee (Korea Południowa)

Strzelectwo

pistolet dowolny 50 m mężczyzn

1. Jin Jongoh (Korea Południowa) 662,0 (562+100,0)

2. Choi Young-Rae (Korea Południowa) 661,5 (569+92,5)

3. Wang Zhiwei (Chiny) 658,6 (566+92,6)

Tenis

gra pojedyncza mężczyzn

1. Andy Murray (Wielka Brytania)

2. Roger Federer (Szwajcaria)

3. Juan Martin del Potro (Argentyna)

gra podwójna kobiet

1. Serena Williams, Venus Williams (USA)

2. Andrea Havackova, Lucie Hradecka (Czechy)

3. Maria Kirilenko, Nadieżda Pietrowa (Rosja)

gra mieszana

1. Wiktoria Azarenka, Maksim Mirnyj (Białoruś)

2. Laura Robson, Andy Murray (W. Brytania)

3. Lisa Raymond, Mike Bryan (USA)

Kolarstwo torowe

omnium mężczyzn

1. Lasse Norman Hansen (Dania) 27 pkt

2. Bryan Coquard (Francja) 29

3. Edward Clancy (W. Brytania) 30

Podnoszenie ciężarów

kategoria +75 kg, kobiety

1. Lulu Zhou (Chiny) 333 kg - rek. świata (146+187)

2. Tatiana Kaszirina (Rosja) 332 (151 - rek. świata + 181)

3. Gripsime Churschudjan (Armenia) 294 (128+166)

Gimnastyka sportowa

ćwiczenia wolne, mężczyźni

1. Kai Zou (Chiny) 15.933

2. Kohei Uchimura (Japonia) 15.800

3. Denis Abljazin (Rosja) 15.800

skok, kobiety

1. Sandra Izbasa (Rumunia) 15,191 pkt

2. McKayla Maroney (USA) 15,083

3. Maria Pasieka (Rosja) 15,050

koń z łękami, mężczyźni

1. Krisztian Berki (Węgry) 16.066 pkt

2. Louis Smith (Wielka Brytania) 16.066

3. Max Whitlock (Wielka Brytania) 15.600

Skoki do wody

trampolina 3 m, kobiety

1. Minxia Wu (Chiny) 414,00 pkt

2. Zi He (Chiny) 379,20

3. Laura Sanchez Soto (Meksyk) 362,40

Lekkoatletyka

maraton kobiet

1. Tiki Gelana (Etiopia) 2:23.07

2. Priscah Jeptoo (Kenia) 2:23.12

3. Tatiana Pietrowa-Archipowa (Rosja) 2:23.29

trójskok kobiet

1. Olga Rypakowa (Kazachstan) 14,98 m

2. Caterine Ibarguen (Kolumbia) 14,80

3. Olga Saładucha (Ukraina) 14,79

400 m kobiet

1. Sanya Richards-Ross (USA) 49,55 s

2. Christine Ohuruogu (W.Brytania) 49,70

3. Deedee Trotter (USA) 49,72

3000 m z przeszkodami mężczyzn

1. Ezekiel Kemboi (Kenia) 8.18,56

2. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Francja) 8.19,08

3. Abel Mutai (Kenia) 8.19,73

rzut młotem mężczyzn

1. Krisztian Pars (Węgry) 80,59 m

2. Primoz Kozmus (Słowenia) 79,36

3. Koji Murofushi (Japonia) 78,71

100 m mężczyzn

1. Usain Bolt (Jamajka) 9,63 s

2. Yohan Blake (Jamajka) 9,75

3. Justin Gatlin (USA) 9,79

Szermierka

floret drużynowy mężczyzn

1. Włochy

2. Japonia

3. Niemcy

Żeglarstwo

klasa Star

1. Fredrik Loof, Max Salminen (Szwecja) 32 pkt

2. Iain Percy, Andrew Simpson (Wielka Brytania) 34

3. Robert Scheidt, Bruno Prada (Brazylia) 40

klasa Finn

1. Ben Ainslie (W. Brytania) 46 pkt

2. Jonas Hoegh-Christensen (Dania) 46

3. Jonathan Lobert (Francja) 49

Zapasy

kategoria 55 kg st. klasyczny

1. Hamid Mohammad Soryan Reihanpour (Iran)

2. Rowszan Bajramow (Azerbejdżan)

3. Peter Modos (Węgry)

Mingijan Siemienow (Rosja)

kategoria 74 kg st. klasyczny

1. Roman Własow (Rosja)

2. Arsen Julfalakjan (Armenia)

3. Aleksandr Kazakevic (Litwa)

Emin Ahmadow (Azerbejdżan)

Medaliści z 4.08 (sobota):

Badminton:

gra pojedyncza kobiet

finał

Xurei Li (Chiny) - Yihan Wang (Chiny, 1) 21:15, 21:23, 21:17

o 3. miejsce

Saina Nehwal (Indie) - Xin Wang (Chiny, 2) 18:21, 0:1 - krecz Wang

gra podwójna kobiet

finał

Qing Tian, Yunlei Zhao (Chiny, 2) - Mizuki Fujii, Reika Kakiiwa (Japonia, 4) 21:10, 25:23

o 3. miejsce

Waleria Sorokina, Nina Wisłowa (Rosja) - Alex Bruce, Michele Li (Kanada) 21:9, 21:10

Gimnastyka:

skoki na trampolinie kobiet

1. Rosannagh MacLennan (Kanada) 57,305 pkt

2. Shanshan Huang(Chiny) 56,730

3. He Wenna (Chiny) 55,950

Lekkoatletyka:

chód na 20 km mężczyzn

1. Ding Chen (Chiny) 1:18.46

2. Erick Barrondo (Gwatemala) 1:18:57

3. Zhen Wang (Chiny) 1:19.25

rzut dyskiem kobiet:

1. Sandra Perkovic (Chorwacja) 69,11 m

2. Daria Piszczalnikowa (Rosja) 67,56

3. Li Yanfeng (China) 67,22

siedmiobój kobiet:

1. Jessica Ennis (W.Brytania) 6955 pkt

2. Tatiana Czernowa (Rosja) 6628

3. Ludmiła Josipienko (Ukraina) 6618

skok w dal mężczyzn:

1. Greg Rutherford (W.Brytania) 8,31 m

2. Mitchell Watt (Australia) 8,16

3. Will Claye (USA) 8,12

100 m kobiet:

1. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka)10,75 s

2. Carmelita Jeter (USA) 10,78

3. Veronica Campbell-Brown (Jamajka)10,81

10 000 m mężczyzn:

1. Mohamed Farah (W.Brytania) 27.30,42

2. Galen Rupp (USA) 27.30,90

3. Tariku Bekele (Etiopia) 27.31,43

Kolarstwo torowe:

wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet 3 km:

finał

Wielka Brytania (Joanna Rowsell, Laura Trott, Dani King) 3.14,051

USA (Sarah Hammer, Dotsie Bausch, Jennie Reed) 3.19,727

o 3. miejsce

Kanada (Tara Whitten, Gillian Carleton, Jasmin Glaesser) 3.17,915

Australia (Annette Edmondson, Melissa Hoskins, Josephine Tomic) 3.18,096

Szermierka

drużynowa szpada kobiet:

1. Chiny

(Na Li, Xiaojuan Luo, Yujie Sun, Anqi Xu)

2. Korea Płd.

(Injeong Choi, Hyojung Jung, A-Lam Shin, Eunsook Choi)

3. USA

(Courtney Hurley, Maya Lawrence, Susie Scanlan, Kelley Hurley)

Pływanie:

50 m st. dowolnym kobiet:

1. Ranomi Kromowidjojo (Holandia) 24,05

2. Aliaksandra Herasimenia (Białoruś) 24,28

3. Marleen Veldhuis (Holandia) 24,39

1500 m st. dowolnym mężczyzn:

1. Yang Sun (Chiny) 14.31,02 - rekord świata

2. Ryan Cochrane (Kanada) 14.39,63

3. Oussama Mellouli (Tunezja) 14.40,31

sztafeta 4x100 m st. zmiennym kobiet:

1. USA 3.52,05 - rekord świata

(Missy Franklin, Rebecca Soni, Dana Vollmer, Allison Schmitt)

2. Australia 3.54,02

(Emily Seebohm, Leisel Jones, Alicia Coutts, Melanie Schlanger)

3. Japonia 3.55,73

(Aya Terakawa, Satomi Suzuki, Yuka Kato, Haruka Ueda)

sztafeta 4x100 m st. zmiennym mężczyzn:

1. USA 3.29,35

(Matthew Grevers, Brendan Hansen, Michael Phelps, Nathan Adrian)

2. Japonia 3.31,26

(Ryosuke Irie, Kosuke Kitajima, Takeshi Matsuda, Takuro Fujii)

3. Australia 3.31,58

(Hayden Stoeckel, Christian Sprenger, Matthew Targett, James Magnussen)

podnoszenie ciężarów:

1. Ilja Ilin (Kazachstan) 418 kg - rekord świata (185+233 - rek. świata)

2. Aleksander Iwanow (Rosja) 409 (185+224)

3. Anatoli Ciricu (Mołdawia) 407 (181+226)

Wioślarstwo:

czwórka bez sternika mężczyzn:

1. W. Brytania 6.03,97

(Alex Gregory, Pete Reed, Tom James, Andrew Triggs Hodge)

2. Australia 6.05,19

(William Lockwood, James Chapman, Drew Ginn, Joshua Dunkley-Smith)

3. USA 6.07,20

(Glenn Ochal, Henrik Rummel, Charles Cole, Scott Gault)

dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet:

1. Katherine Copeland/Sophie Hosking (W. Brytania) 7.09,30

2. Dongxiang Xu/Wenyi Huang (Chiny) 7.11,93

3. Christina Giazitzidou/Alexandra Tsiavou (Grecja) 7.12,09

dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn:

1. Mads Rasmussen/Rasmus Quist (Dania) 6.37,17

2. Zac Purchase/Mark Hunter (W. Brytania) 6.37,78

3. Storm Uru/Peter Taylor (Nowa Zelandia) 6.40,86

jedynki kobiet:

1. Miroslava Knapkova (Czechy) 7.54,37

2. Fie Udby Erichsen (Dania) 7.57,72

3. Kim Crow (Australia) 7.58,04

Strzelectwo:

trzy postawy 50 m kobiet:

1. Jamie Lynn Gray (USA) 691,9 pkt (592/99,9)

2. Ivana Maksimovic (Serbia) 687,5 (590/97,5)

3. Adela Sykorova (Czechy) 683,0 (584/99,0)

4. Sylwia Bogacka (Polska) 681,9 (583/98,9)

trap kobiet

1. Jessica Rossi (Włochy) 99 (75+24)

2. Zuzana Stefecekova (Słowacja) 93 (73+20) w barażu 3

3. Delphine Reau (Francja) 93 (72+21) w barażu 2

Triathlon

kobiety:

1. Nicola Spirig (Szwajcaria) 1:59.48 (pływanie - 19.24; rower - 1:05.33; bieg -33.41)

2. Lisa Norden (Szwecja) 1:59.48 (19.17; 1:05.33; 33.42)

3. Erin Densham (Australia) 1:59.50 (19.25; 1:05.33; 33.42)

Tenis:

gra pojedyncza kobiet

finał

Serena Williams (USA, 4) - Maria Szarapowa (Rosja, 3) 6:0, 6:1

o 3. miejsce

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) - Maria Kirilenko (Rosja, 14) 6:3, 6:4

gra podwójna mężczyzn

finał

Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 1) - Michael Llodra, Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 2) 6:4, 7:6 (7-2)

o 3. miejsce

Julien Benneteau, Richard Gasquet (Francja) - David Ferrer, Feliciano Lopez (Hiszpania) 7:6 (7-4), 6:2

Medaliści z 3.08 (piątek):

Badminton

gra mieszana

1. Nan Zhang, Yunlei Zhao (Chiny)

2. Chen Xu, Jin Ma (Chiny)

3. Joachim Fischer, Christinna Pedersen (Dania)

Gimnastyka

trampolina mężczyzn

1. Dong Dong (Chiny) 62,990 pkt

2. Dmitrij Uszakow (Rosja) 61,769

3. Chunlong Lu (Chiny) 61,319

Judo

kobiety +78 kg

1. Idalys Ortiz (Kuba)

2. Mika Sugimoto (Japonia)

3. Wen Tong (Chiny)

. Karina Bryant (W. Brytania)

mężczyźni +100 kg

1. Teddy Riner (Francja)

2. Aleksander Michajlin (Rosja)

3. Andreas Toelzer (Niemcy)

. Rafael Silva (Brazylia)

Kolarstwo torowe

wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn

1. Wielka Brytania

(Ed Clancy, Geraint Thomas, Steven Burke, Peter Kennaugh)

2. Australia

(Jack Bobridge, Glenn O'Shea, Rohan Dennis, Michael Hepburn)

3. Nowa Zelandia

(Sam Bewley, Marc Ryan, Jesse Sergent, Aaron Gate)

keirin kobiet

1. Victoria Pendleton (Wielka Brytania)

2. Shuang Guo (Chiny)

3. Wai Lee (Hongkong)

Lekkoatletyka

pchnięcie kulą mężczyzn

1. Tomasz Majewski (Polska) 21,89

2. David Storl (Niemcy) 21,86

3. Reese Hoffa (USA) 21,23

10 000 m kobiet

1. Tirunesh Dibaba (Etiopia) 30.20,75

2. Sally Jepkosgei Kipyego (Kenia) 30.26,37

3. Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenia) 30.30,44

Łucznictwo

mężczyźni indywidualnie

1. Jin Hyek Oh (Korea Południowa)

2. Takaharu Furukawa (Japonia)

3. Xiaoxiang Dai (Chiny)

Pływanie

200 m st. grzbietowym kobiet

1. Missy Franklin (USA) 2.04,06 - rekord świata

2. Anastazja Zujewa (Rosja) 2.05,92

3. Elizabeth Beisel (USA) 2.06,55

100 m st. motylkowym mężczyzn

1. Michael Phelps (USA) 51,21

2. Chad le Clos (RPA) 51,44

. Jewgienij Korotyszkin (Rosja) 51,44

800 m st. dowolnym kobiet

1. Katie Ledecky (USA) 8.14,63

2. Mireia Belmonte-Garcia (Hiszpania) 8.18,76

3. Rebecca Adlington (W. Brytania) 8.20,32

50 m st. dowolnym mężczyzn

1. Florent Manaudou (Francja) 21,34

2. Cullen Jones (USA) 21,54

3. Cesar Cielo (Brazylia) 21,59

Podnoszenie ciężarów

kobiety, 75 kg

1. Swietłana Podobiedowa (Kazachstan) 291 kg (130+161)

2. Natalia Zabołotna (Rosja) 291 (131+160)

3. Iryna Kulesza (Białoruś) 269 (121+148)

mężczyźni, 85 kg

1. Adrian Zieliński (Polska) 385 kg (174+211)

2. Apti Ałchadow (Rosja) 385 (175+210)

3. Kianoush Rostami (Iran) 380 (171+209)

Strzelectwo

karabin 50 m leżąc, mężczyźni

pistolet szybkostrzelny, 25 m mężczyźni

1. Leuris Pupo (Kuba) 34 pkt

2. Vijay Kumar (Indie) 30

3. Ding Feng (Chiny) 27

Szermierka

szabla drużynowa mężczyzn

1. Korea Płd.

(Junghwan Kim, Woo Young Won, Bongil Gu, Eunseok Oh)

2. Rumunia

(Rares Dumitrescu, Tiberiu Dolniceanu, Florin Zalomir, Alexandru Siriteanu)

3. Włochy

(Aldo Montano, Diego Occhiuzzi, Luigi Samele, Luigi Tarantino)

Wioślarstwo

czwórka podwójna mężczyzn

1. Niemcy 5.42,48

(Karl Schulze, Philipp Wende, Lauritz Schoof, Tim Grohmann)

2. Chorwacja 5.44,78

(David Sain, Martin Sinkovic, Damir Martin, Valent Sinkovic)

3. Australia 5.45,22

(Christopher Morgan, Karsten Forsterling, James McRae, Daniel Noonan)

dwójka bez sternika mężczyzn

1. Eric Murray, Hamish Bond (Nowa Zelandia) 6.16,65

2. Germain Chardin, Dorian Mortelette (Francja) 6.21,11

3. George Nash, William Satch (W. Brytania) 6.21,77

dwójka podwójna kobiet

1. Anna Watkins, Katherine Grainger (W. Brytania) 6.55,82

2. Kim Crow, Brooke Pratley (Australia) 6.58,55

3. Magdalena Fularczyk, Julia Michalska (Polska) 7.07,92

jedynka mężczyzn

1. Mahe Drysdale (Nowa Zelandia) 6.57,82

2. Ondrej Synek (Czechy) 6.59,37

3. Alan Campbell (W. Brytania) 7.03,28

Medaliści z 2.08 (czwartek):

Gimnastyka sportowa

wielobój kobiet indywidualnie

1. Gabbi Douglas (USA) 62,232 pkt

2. Wiktoria Komowa (Rosja) 61,973

3. Alija Mustafina (Rosja) 59,566

Judo

kobiety, 78 kg

1. Kayla Harrison (USA)

2. Gemma Gibbons (W. Brytania)

3. Audrey Tcheumeo (Francja)

. Mayra Aguiar (Brazylia)

mężczyźni, 100 kg

1. Tagir Czajbułajew (Rosja)

2. Najdan Tuwszinbajar (Mongolia)

3. Dimitri Peters (Niemcy)

. Henk Grol (Holandia)

Kajakarstwo górskie

slalom K1 kobiet

1. Emilie Fer (Francja) 105,90

2. Jessica Fox (Australia) 106,51

3. Maialen Chourraut (Hiszpania) 106,87

slalom C2 mężczyzn

1. Tim Baillie, Etienne Scott (W.Brytania) 106,41

2. David Florence, Richard Hounslow (W.Brytania) 106,77

3. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (Słowacja) 108,28

Kolarstwo torowe

sprint drużynowy kobiet

1. Niemcy (Kristina Vogel, Miriam Welte)

2. Chiny (Jinjie Gong, Shuang Guo)

3. Australia (Kaarle Mcculloch, Anna Meares)

sprint drużynowy mężczyzn

1. Wielka Brytania

2. Francja

3. Niemcy

Łucznictwo

kobiety indywidualnie

1. Ki Bo-Bae (Korea Płd.)

2. Aida Roman (Meksyk)

3. Mariana Avitia (Meksyk)

Pływanie

200 m st. klasycznym kobiet

1. Rebecca Soni (USA) 2.19,59 - rekord świata

2. Satomi Suzuki (Japonia) 2.20,72

3. Julia Jefimowa (Rosja) 2.20,92 - rekord Europy

200 m st. grzbietowym mężczyzn

1. Tyler Clary (USA) 1.53,41 - rekord olimpijski

2. Ryosuke Irie (Japonia) 1.53,78

3. Ryan Lochte (USA) 1.53,94

200 m st. zmiennym mężczyzn

1. Michael Phelps (USA) 1.54,27

2. Ryan Lochte (USA) 1.54,90















3. Laszlo Cseh (Węgry) 1.56,22
100 m st. dowolnym kobiet

1. Ranomi Kromowidjojo (Holandia) 53,00 - rekord olimpijski

2. Aliaksandra Herasimenia (Białoruś) 53,38

3. Yi Tang (Chiny) 53,44

Strzelectwo

podwójny trap mężczyzn

1. Peter Wilson (W. Brytania) 188 (143+45)

2. Hakan Dahlby (Szwecja) 186 (137+49)

3. Wasilij Mosin (Rosja) 185 (140+45); dogr. 2

Szermierka

floret kobiet drużynowo

1. Włochy

(Elisa Di Francisca, Arianna Errigo, Valentina Vezzali, Ilaria Salvatori)

2. Rosja

(Inna Derigłazowa, Kamila Gafurzianowa, Aida Szanajewa, Larysa Korobiejnikowa)

3. Korea Płd.

(Hee-sook Jeon, Gil-ok Jung, Hyun-hee Nam, Ha-na Oh)

Tenis stołowy

gra pojedyncza mężczyzn

1. Zhang Jike (Chiny)

2. Wang Hao (Chiny)

3. Dimitrij Ovtcharov (Niemcy)

Wioślarstwo

dwójka podwójna mężczyzn

1. Nathan Cohen/Joseph Sullivan (Nowa Zelandia) 6.31,67

2. Alessio Sartori/Romano Battisti (Włochy) 6.32,80

3. Luka Spik/Iztok Cop (Słowenia) 6.34,35

czwórka bez sternika wagi lekkiej

1. RPA 6.02,84

(James Thompson, Matthew Brittain, John Smith, Sizwe Ndlovu)

2. W.Brytania 6.03,09

(Peter Chambers, Rob Williams, Richard Chambers, Chris Bartley)

3. Dania 6.03,16

(Kaspar Winther, Morten Jorgensen, Jacob Barsoe, Eskild Ebbesen)

Medaliści z 1.08 (środa):

Gimnastyka sportowa

wielobój mężczyzn indywidualnie

1. Kohei Uchimura (Japan)

2. Marcel Nguyen (Niemcy)

3. Danell Leyva (USA)

Judo

kobiety, 70 kg

1. Lucie Decosse (Francja)

2. Kerstin Thiele (Niemcy)

3. Yuri Alvear (Kolumbia)

Edith Bosch (Holandia)

mężczyźni, 90 kg

1. Song Dae-Nam (Korea Płd.)

2. Asley Gonzalez Montero (Kuba)

3. Ilias Iliadis (Grecja)

Masashi Nishiyama (Japonia)

Kajakarstwo górskie

slalom K1 mężczyzn

1. Daniele Molmenti (Włochy)

2. Vavrinec Hradilek (Czechy)

3. Hannes Aigner (Niemcy)

4. Mateusz Polaczyk (Polska)

Kolarstwo

jazda indywidualna na czas kobiet

1. Kristin Armstrong (USA)

2. Judith Arndt (Niemcy)

3. Olga Zabielinska (Rosja)

jazda indywidualna na czas mężczyzn

1. Bradley Wiggins (Wielka Brytania)

2. Tony Martin (Niemcy)

3. Christopher Froome (Wielka Brytania)

Pływanie

200 m st. klasycznym mężczyzn

1. Daniel Gyurta (Węgry) 2.07,28 - rekord świata

2. Michael Jamieson (W.Brytania) 2.07,43

3. Ryo Tateishi (Japonia) 2.08,29

200 m st. motylkowym kobiet

1. Liuyang Jiao (Chiny) 2.04,06

2. Mireia Belmonte-Garcia (Hiszpania) 2.05,25

3. Natsumi Hohsi (Japonia) 2.05,48

100 m st. dowolnym mężczyzn

1. Nathan Adrian (USA) 47,52

2. James Magnussen (Australia) 47,53

3. Brent Hayden (Kanada) 47,80

4x200 m st. dowolnym kobiet

1. USA 7.42,92

(Missy Franklin, Dana Vollmer, Shannon Vreeland, Allison Schmitt)

2. Australia 7.44,41

(Bronte Barratt, Melanie Schlanger, Kylie Palmer, Alicia Coutts)

3. Francja 7.47,49

(Camille Muffat, Charlotte Bonnet, Ophelie-Cyrielle Etienne, Coralie Balmy)

Podnoszenie ciężarów

kobiety, 69 kg

1. Jong-Sim Rim (Korea Płn.) 261 kg (115+146)

2. Roxana Daniela Cocos (Rumunia) 256 (113+143)

3. Maryna Szermankowa (Białoruś) 256 (113+143)

mężczyźni, 77 kg

1. Xiaojun Lu (Chiny) 379 kg (175+204) - rekord świata

w rwaniu i dwuboju

2. Haojie Lu (Chiny) 360 (170+190)

3. Ivan Cambar Rodriguez (Kuba) 349 (155+194)

Skoki do wody

synchroniczne mężczyzn z trampoliny 3 m

1. Kai Qin/Yutong Luo (Chiny)

2. Ilia Zacharow/Jewgenij Kuzniecow (Rosja)

3. Kristian Ipsen/Troy Dumais (USA)

Strzelectwo

pistolet 25 m kobiet

1. Jangmi Kim (Korea Płd.)

2. Ying Chen (Chiny)

3. Ołena Kostewycz (Ukraina)

Szermierka

szpada mężczyzn indywidualnie

1. Ruben Limardo Gascon (Wenezuela)

2. Bartosz Piasecki (Norwegia)

3. Jinsun Jung (Korea Południowa)

szabla kobiet indywidualnie

1. Jiyeon Kim (Korea Płd.)

2. Zofia Wielika (Rosja)

3. Olga Charłan (Ukraina)

Tenis stołowy

gra pojedyncza kobiet

1. Li Xiaoxia (Chiny)

2. Ding Ning (Chiny)

3. Tianwei Feng(Singapur)

Wioślarstwo

dwójka bez sternika kobiet

1. Helen Glover, Heather Stanning (W. Brytania)

2. Kate Hornsey, Sarah Tait (Australia)

3. Juliette Haigh, Rebecca Scown (Nowa Zelandia)

czwórka podwójna kobiet

1. Ukraina

(Kateryna Tarasenko, Natalia Dowgodko, Anastasija Koszenkowa, Jana Dementiewa)

2. Niemcy

(Annekathrin Thiele, Carina Baer, Julia Richter, Britta Oppelt)

3. USA

(Natalie Dell, Kara Kohler, Megan Kalmoe, Adrienne Martelli)

ósemka mężczyzn

1. Niemcy

2. Kanada

3. W. Brytania

Medaliści z 31.07 (wtorek):

Gimnastyka sportowa

kobiety drużynowo

1. USA

2. Rosja

3. Rumunia

Jeździectwo

WKKW drużynowo

1. Niemcy

2. Wielka Brytania

3. Nowa Zelandia

WKKW indywidualnie

1. Michael Jung (Niemcy) Sam

2. Sara Algotsson-Ostholt (Szwecja) Wega

3. Sandra Auffarth (Niemcy) Opgun Louvo

Judo

kobiety, 63 kg

1. Urska Zolnir (Słowenia)

2. Lili Xu (Chiny)

3. Yoshie Ueno (Japonia)

. Gevrise Emane (Francja)

mężczyźni, 81 kg

1. Jae-Bum Kim (Korea Płd.)

2. Ole Bischof (Niemcy)

3. Iwan Nifontow (Rosja)

. Antoine Valois-Fortier (Kanada)

Kajakarstwo górskie

C1 slalom mężczyzn

1. Tony Estanguet (Francja)

2. Sideris Tasiadis (Niemcy)

3. Michal Martikan (Słowacja)

Podnoszenie ciężarów

kobiety, 63 kg

1. Maja Maneza (Kazachstan)

2. Swetłana Carukajewa (Rosja)

3. Christine Girard (Kanada)

mężczyźni, 69 kg

1. Qingfeng Lin (Chiny)

2. Triyatno Triyatno (Indonezja)

3. Razvan Constantin Martin (Rumunia)

Pływanie

200 m st. motylkowym mężczyzn

1. Chad Le Clos (RPA)

2. Michael Phelps (USA)

3. Takeshi Matsuda (Japonia)

200 m st. dowolnym kobiet

1. Allison Schmitt (USA)

2. Camille Muffat (Francja)

3. Bronte Barratt (Australia)

200 m st. zmiennym kobiet

1. Shiwen Ye (Chiny)

2. Alicia Coutts (Australia)

3. Caitlin Leverenz (USA)

4x200 m st. dowolnym mężczyzn

1. USA

2. Francja

3. Chiny

Skoki do wody

synchroniczne kobiet z wieży 10 m

1. Ruolin Chen, Hao Wang (Chiny)

2. Paola Espinosa Sanchez, Alejandra Orozco Loza (Meksyk)

3. Meaghan Benfeito, Roseline Filion (Kanada)

Strzelectwo

skeet mężczyzn

1. Vincent Hancock (USA)

2. Anders Golding (Dania)

3. Nasser Al-Attiya (Katar)

Szermierka

floret mężczyzn indywidualnie

1. Sheng Lei (Chiny)

2. Alaaeldin Abouelkassem (Egipt)

3. Byung-Chul Choi (Korea Płd.)

Medaliści z 30.07 (poniedziałek):

Strzelectwo

karabin pneumatyczny mężczyzn 10 m:

1. Alin Gheorghe Moldoveanu (Rumunia)

2. Niccolo Campriani (Włochy)

3. Gagan Narang (Indie)

Skoki do wody

synchroniczne mężczyzn z wieży 10 m

1. Cao Yuan, Zhang Yangquan (Chiny)

2. Ivan Garcia, German Sanchez (Meksyk)

3. David Boudia, Nicholas McCrory (USA)

Judo

kat. 73 kg mężczyzn:

1. Mansur Isajew (Rosja)

2. Riki Nakaya (Japonia)

3. Nyam-Ochir Sainjargal (Mongolia), Ugo Legrand (Francja)

kat. 57 kg kobiet:

1. Kaori Matsumoto (Japonia)

2. Corina Caprioriu (Rumunia)

3. Automne Pavia (Francja), Marti Malloy (USA)

Podnoszenie ciężarów

kat. 58 kg kobiet:

1. Xueying Li (Chiny)

2. Pimsiri Sirikaew (Tajlandia)

3. Julia Kalina (Ukraina)

kat. 62 kg mężczyzn:

1. Un Guk Kim (Korea Płn.)

2. Oscar Figueroa (Kolumbia)

3. Irawan Eko Yuli (Indonezja)

Gimnastyka sportowa

mężczyźni drużynowo

1. Chiny

2. Japonia

3. Wielka Brytania

Szermierka

szpada kobiet indywidualnie

1. Jana Szemiakina (Ukraina)

2. Britta Heidemann (Niemcy)

3. Yujie Sun (Chiny)

Pływanie

200 m st. dowolnym mężczyzn

1. Yannick Agnel (Francja)

2. Park Tae-Hwan (Korea Płd.)

Sun Yang (Chiny)

100 m st. grzbietowym kobiet

1. Missy Franklin (USA)

2. Emily Seebohm (Australia)

3. Aya Terakawa (Japonia)

100 m st. grzbietowym mężczyzn

1. Matthew Grevers (USA)

2. Nick Thoman (USA)

3. Ryosuke Irie (Japonia)

100 m st. klasycznym kobiet

1. Ruta Meilutyte (Litwa)

2. Rebecca Soni (USA)

3. Satomi Suzuki (Japonia)

Medaliści z 29.07 (niedziela):

Judo

kat. 52 kg kobiet:

1. An Kum-Ae (Korea Płn.)

2. Yanet Bermoy Acosta (Kuba)

3. Priscilla Gneto (Francja)

3. Rosalba Forciniti (Włochy)

kat. 66 kg mężczyzn:

1. Lasza Szawdatuaszwili (Gruzja)

2. Miklos Ungvari (Węgry)

3. Masashi Ebinuma (Japonia)

3. Jun Ho Cho (Korea Płd.)

Kolarstwo

wyścig ze startu wspólnego kobiet:

1. Marianne Vos (Holandia)

2. Elizabeth Armitstead (Wielka Brytania)

3. Olga Zabielińska (Rosja)

Łucznictwo

turniej drużynowy kobiet:

1. Korea Płd

2. Chiny

3. Japonia

Pływanie

100 m st. motylkowym kobiet:

1. Dana Vollmer (USA)

2. Lu Ying Lu (Chiny)

3. Alicia Coutts (Australia)

100 m st. klasycznym mężczyzn:

1. Cameron Van Der Burgh (RPA)

2. Christian Sprenger (Australia)

3. Brendan Hansen (USA)

400 m st. dowolnym kobiet:

1. Camille Muffat (Francja)

2. Allison Schmitt (USA)

3. Rebecca Adlington (Wielka Brytania)

4x100 m st. dowolnym mężczyzn:

1. Francja

2. USA

3. Rosja

Podnoszenie ciężarów

kat. 53 kg kobiet:

1. Zulfija Czinszanlo(Kazachstan)

2. Hsu Shu-Ching (Tajwan)

3. Cristina Iovu (Rumunia)

kat. 56 kg mężczyzn:

1. Yun-Chol Om (Korea Płn.)

2. Jingbiao Wu (Chiny)

3. Walentin Hristow (Azerbejdżan)

Strzelectwo

pistolet pneumatyczny kobiet 10 m:

1. Wenjun Guo (Chiny)

2. Celine Goberville (Francja)

3. Ołena Kostewycz (Ukraina)

skeet kobiet

1. Kimberly Rhode (USA)

2. Wei Ning (Chiny)

3. Danka Bartekova (Słowacja)

Szermierka

turniej indywidualny szablistów:

1. Aron Szilagyi (Węgry)

2. Diego Occhiuzzi (Włochy)

3. Nikołaj Kowalew (Rosja)

Skoki do wody

synchroniczne kobiet z trampoliny 3 m:

1. He Zi, Wu Minxia (Chiny) 346.20

2. Kelci Bryant, Abigail Johnston (USA) 321.90

3. Jennifer Abel, Emilie Heymans (Kanada) 316.80

Medaliści z 28.07 (sobota):

Judo

kat. 48 kg kobiet:

1. Sarah Menezes (Brazylia)

2. Alina Dumitru (Rumunia)

3. Charline van Snick (Belgia)

3. Eva Csernoviczki (Węgry)

kat. 60 kg mężczyzn:

1. Arsen Gałcjan (Rosja)

2. Hiroaki Hiraoka (Japonia)

3. Riszod Sobirow (Uzbekistan)

3. Felipe Kitadai (Brazylia)

Kolarstwo

wyścig ze startu wspólnego mężczyzn (249 km):

1. Aleksander Winokurow (Kazachstan)

2. Rigoberto Uran (Kolumbia)

3. Alexander Kristoff (Norwegia)

Łucznictwo

turniej drużynowy mężczyzn:

1. Włochy (Michele Frangilli, Marco Galiazzo, Mauro Nespoli)

2. USA (Jacob Wukie, Brady Ellison, Jake Kaminski)

3. Korea Płd. (Oh Jin-Hyek, Im Dong-Hyun, Kim Bubmin)

Pływanie

400 m st. zmiennym kobiet:

1. Shiwen Ye (Chiny)

2. Elizabeth Beisel (USA)

3. Xuanxu Li (Chiny)

400 m st. dowolnym mężczyzn:

1. Yang Sun (Chiny)

2. Peter Vanderkaay (USA)

3. Taehwan Park (Korea Płd.)

400 m st. zmiennym mężczyzn:

1. Ryan Lochte (USA)

2. Thiago Pereira (Brazylia)

3. Kosuke Hagino (Japonia)

4x100 m st. dowolnym kobiet:

1. Australia

(Alicia Coutts, Cate Campbell, Brittany Elmslie, Melanie Schlanger)

2. Holandia

(Inge Dekker, Marleen Veldhuis, Femke Heemskerk, Ranomi Kromowidjojo)

3. USA

(Missy Franklin, Jessica Hardy, Lia Neal, Allison Schmitt)

Podnoszenie ciężarów

kat. 48 kg kobiet:

1. Mingjuan Wang (Chiny)

2. Hiromi Miyake (Japonia)

3. Chun Hwa Ryang (Korea Płn.)

Strzelectwo

karabin pneumatyczny kobiet 10 m:

1. Siling Yi (Chiny)

2. Sylwia Bogacka (Polska)

3. Dan Yu (Chiny)

pistolet pneumatyczny mężczyzn 10 m:

1. Jin Jongoh (Korea Płd.)

2. Luca Tesconi (Włochy)

3. Andrija Zlatic (Serbia)

Szermierka

turniej indywidualny florecistek:

1. Elisa Di Francisca (Włochy)

2. Arianna Errigo (Włochy)

3. Valentina Vezzali (Włochy)

Więcej o: