Londyn 2012. Tenis. Kubot odpadł w pierwszej rundzie

0 : 2
Informacje
Gra poj. M - 1/32 finału
Sobota 28.07.2012 godzina 16:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
Łukasz Kubot (Polska)
3
6
0
Grigor Dimitrov (Bułgaria)
6
7
2
Łukasz Kubot żegna się z singlowym turniejem olimpijskim - polski tenisista przegrał w dwóch setach z Bułgarem Grigorem Dimitrowem 3:6, 6:7.
Kubot z 21-letnim Bułgarem mierzył się 8 dni temu. W ćwierćfinale turnieju Gstaad lepszy okazał się Dimitrow, który pokonał naszego reprezentanta 6:3, 6:2.

W Londynie mecz miał podobny przebieg. Pierwszego seta Polak przegrał łatwo partia trwała tylko 25 minut, na korcie rządził i dzielił Dimitrow, który dał sobie urwać tylko trzy gemy.

W drugiej partii Kubot wziął się do roboty. Szybko przełamał rywala i prowadził już 4:2 i 5:3. Postawić kropki nad "i" jednak się nie udało - Bułgar doprowadził do wyrównania. O wyniku drugiej partii miał więc zadecydować tie-break. W decydującym momencie z presją lepiej poradził sobie Dimitrow, który wygrał 7:4.

Łukasz Kubot ma jeszcze szansę na występ na igrzyskach w turnieju miksta. Wszystko zależy jednak od decyzji Agnieszki Radwańskiej. Rywalizacja rusza w piątym dniu igrzysk olimpijskich i dopiero wtedy zawodnicy się do niego zgłaszają.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl »