Londyn 2012. Bogacka wicemistrzynią olimpijską!

Sylwia Bogacka z Gwardii Zielona Góra zdobyła srebrny medal w zawodach strzeleckich w konkurencji karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m. W finale po zaciętej walce lepsza była od niej tylko Chinka Siling Yi. To pierwszy medal Polski na Igrzyskach w Londynie.

Relacja Zczuba i na żywo z I dnia Igrzysk Olimpijskich 2012 ?

W eliminacjach, w których wystartowały 53 zawodniczki Polka spisała się fenomenalnie. Bogacka zdobyła 399 punktów na 400 możliwych i była pierwsza. Finał rozpoczęła dobrze i pozycję z eliminacji utrzymywała bardzo długo. Dopiero w ósmej serii wyprzedziła ją Yi. Po dziewiątej serii Polka spadła nawet na trzecie miejsce, ale dzięki fenomenalnemu strzałowi na koniec (za 10,8 pkt.) ostatecznie wywalczyła srebro! Łączny dorobek Polki wyniósł 505,2 pkt. Brąz trafił do innej Chinki - Dan Yu.

31- letnia zawodniczka Gwardii Zielona Góra startowała już na igrzyskach w Atenach (17. miejsce w karabinie trzy postawy) i Pekinie (10. miejsce w karabinie trzy postawy i 8. miejsce w karabinie pneumatycznym). W 2006 roku zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata.

W ostatnich latach to od tej dyscypliny zaczynaliśmy gromadzić olimpijskie medale. W 1996 w Atlancie złoto w karabinie pneumatycznym zgarnęła Renata Mauer. Ta sama zawodniczka cztery lata później, w Sydney, triumfowała w konkurencji karabin trzy postawy.

Wcześniej, w eliminacjach odpadła Paula Wrońska (LOK Lider Amicus Lębork), która była 47.

Wychodzisz z domu? Śledź relację z igrzysk na m.Sport.pl w swoim telefonie ?