Londyn 2012. Siatkówka. Dlaczego Anastasi zamknął treningi przed meczem z Włochami?

1 : 3
Informacje
Turniej mężczyzn - Grupa A
Niedziela 29.07.2012 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 Set
2 Set
3 Set
4 Set
Wynik
Włochy
25
20
23
14
1
Polska
21
25
25
25
3
Składy i szczegóły
Włochy
Skład: Mastrangelo 7, Parodi 1, Papi, Łasko 14, Zaytsev 13, Boninfante, Savani 15, Stravica 3, Fei 6, Birarelli, Bari, Giovi
Polska
Skład: Nowakowski 9, Winiarski 13, Kosok, Zagumny, Kurek 18, Jarosz, Bartman 15, Kubiak, Ruciak 1, Żygadło 1, Ignaczak 1, Możdżonek 8
Reprezentacja Polski siatkarzy zamknęła treningi dla dziennikarzy. Trener Andrea Anastasi zaskoczył i organizatorów, i polską delegację do Londynu, ale tłumaczy: - Zawsze tak robiłem - tłumaczy wysłannikowi Sport.pl w Londynie. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Włochy w niedzielę od 21.00.
W środę Anastasi zaskoczył jednak polską ekipę. - Sytuacja była trudna... - zaczyna opowiadać Henryk Urbaś, attache prasowy reprezentacji w Londynie. - Trening miał być otwarty, zaczęli schodzić się dziennikarze, były kamery, i nagle trener Anastasi stanowczo zażądał zamknięcia zajęć, a potem poprosił organizatorów, by tak wyglądały następne treningi Polaków.

- Nie wiem, czy trener wytrzyma w swoim postanowieniu, czy odwoła decyzję o zamknięciu treningów - mówi Urbaś. I zastanawia się: - Może jak zaczną się mecze, przyjdą lepsze wyniki, to sytuacja się zmieni.

Siatkarze, którzy od niedzieli będą rozgrywać mecze co drugi dzień w hali Earl's Court, codziennie trenują w różnych halach w Londynie. Po piątkowych zajęciach w sali Whitechapel Anastasi mówił: - Nigdy nie wpuszczałem dziennikarzy na treningi. Dla mnie i dla zawodników to nie jest dobre, bo jeśli przydarzy się nerwowy moment i my zareagujemy w ostry sposób, to wy będziecie wyciągać pochopne wnioski.

Po zajęciach Anastasi z ochotą udzielał jednak wywiadów, opowiadał o meczu z Włochami. Jego zespół w okolicach Whitechapel wyglądał egzotycznie - hala, w której w piątek trenowali siatkarze, przypomina bardziej osiedlową siłownię. Po zajęciach na Polaków czekali młodzi siatkarze, w tym trzech Polaków, którzy trenują w miejscowym klubie - zawodnicy pozowali z nimi do zdjęć, rozdawali autografy i podpisywali się na przygotowanej przez gospodarzy biało-czerwonej fladze.

Siatkarze, jedyna polska drużyna w Londynie, są w bardzo dobrej formie i uznaje się ich za kandydatów do złota nie tylko w Polsce. Pierwszy mecz zespół Anastasiego rozegra w niedzielę o 21 czasu polskiego - przeciwnikiem będą silni Włosi, a wynik meczu może decydować o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie A.