Sport.pl

Londyn 2012. Dr Ficek: Stopa Mai jakby rozerwana na pół

- Kiepsko to wygląda, uraz jest dość duży, są zmiany wtórne, uszkodzona kość i tkanki miękkie. Raczej nie ma mowy o starcie na igrzyskach, patrząc na to zdroworozsądkowo - mówi Sport.pl dr Krzysztof Ficek, który właśnie skończył badanie Mai Włoszczowskiej.
Zdaniem szefa kliniki ortopedycznej w Bieruniu, stopa najlepszej polskiej kolarki górskiej jest "jakby rozerwana na pół". Potwierdzić mają to badania rezonansem i tomografem. - Właśnie spływają do mnie wyniki, po 15 wydane zostanie ostateczne oświadczenie w tej sprawie.

29-letnia Włoszczowska, mistrzyni świata sprzed dwóch lat i wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, była jedną z największych polskich nadziei na medal w Londynie. Kontuzji skręcenia stawu skokowego doznała w piątek popołudniu podczas treningów we włoskim Livigno.

Polska ma dwa miejsca w wyścigu cross country w kolarstwie górskim kobiet. Do Londynu na pewno jedzie Aleksandra Dawidowicz. Kto zajmie miejsce Włoszczowskiej, zdecyduje szef PZKol. Wacław Skarul. Na liście rezerwowej są: Paula Gorycka, młodzieżowa reprezentantka Polski, która trenuje pod okiem skonfliktowanego ze związkiem Andrzeja Piątka, i Anna Szafraniec, koleżanka klubowa Włoszczowskiej.Więcej o: