Troje zawodników Kredyt Bank Polish Sailing Team startuje w Londynie

Troje zawodników Kredyt Bank Polish Sailing Team będzie reprezentować Polskę na Olimpiadzie w Londynie: Przemek Miarczyński w klasie RS:X, Anna Weinzieher w klasie Laser Radial i Kacper Ziemiński w klasie Laser Standard.

W 2011 roku Kredyt Bank objął stypendialnym wsparciem najlepszych zawodników kadry narodowej w żeglarstwie z klas: RS:X kobiet, RS:X mężczyzn, Laser Standard, Laser Radial i Finn. Współpraca banku ze sportowcami i Polskim Związkiem Żeglarskim trwa już ponad półtora roku. Priorytetem dla obu stron było profesjonalne przygotowanie polskiej ekipy do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

 

Kredyt Bank zdecydował się na realizację programu stypendialnego dla wybranych, uzdolnionych żeglarzy kadry narodowej, aby zapewnić im optymalne warunki do rozwijania talentu sportowego i skupienie się na intensywnych treningach, które zwiększą ich szanse na sukces w krajowych i międzynarodowych zawodach.

 

27.05.12, Puck. Regaty o Puchar PZZ. Photo. Wojciech Artyniew

 

- Dziś wiemy, że nasza współpraca i zaangażowanie przyniosły wymierne efekty. Wsparcie stypendialne i materialne ze strony sponsorów we współczesnym sporcie odgrywa kluczową rolę - bez tego trudno jest myśleć o profesjonalnym sporcie i zdobywaniu medali. Żeglarze mogli liczyć również ze strony Banku na pomoc medialną. To właśnie dzięki mediom ludzie będą mogli usłyszeć o sukcesach naszej kadry narodowej w żeglarstwie. Wspierani przez Bank żeglarze zdobywali medale Mistrzostw Europy i Świata, a trójka z nich będzie reprezentować Polskę na Olimpiadzie w Londynie. Jesteśmy dumni i już trzymamy kciuki za naszych! - powiedziała Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations Kredyt Banku.

 

W ramach współpracy Bank przygotował dla żeglarzy z Kredyt Bank Polish Sailing Team dwa fundusze: Fundusz Stypendialny - wsparcie finansowe dla najlepszych, które pozwala na profesjonalne warunki rozwoju i treningu przed Igrzyskami w Londynie oraz Fundusz Socjalny -stypendia dla zawodników czasowo niezdolnych do aktywnego udziału w treningach z powodów losowych (choroba, kontuzja, ciąża itp.), a tym samym pozbawionych wsparcia finansowego.

 

Puck, 19-20.05.2012r.Regaty o puchar PZZ, Photo. Wojciech Artyniew

 

Sportowcy Kredyt Bank Polish Sailing Team pływają w barwach Banku, czyli z oznakowanymi logotypem Sponsora żaglami. Bank finansuje również dwa samochody transportowe dla wspieranych klas. W 2012 roku Kredyt Bank we współpracy z PZŻ przygotował jednolite stroje dla wszystkich zawodników kadry narodowej w żeglarstwie.

 

Skład Kredyt Bank Polish Sailing Team w 2012 roku:


Klasa RS:X


* Przemek Miarczyński

 

* Piotr Myszka

 

* Maja Dziarnowska

 

Puck, 19-20.05.2012r.Regaty o puchar PZZ, Photo. Wojciech Artyniew

 

Klasa Laser Radial


* Anna Weinzieher

 

* Paulina Czubachowska

 

Klasa Laser Standard


* Kacper Ziemiński

 

* Karol Porożyński

 

* Jonasz Stelmaszyk

 

* Patryk Piasecki

 

Klasa Finn


* Rafał Szukiel

 

Zobacz galerię żeglarzy Kredyt Bank Polish Sailing Team!