Londyn 2012. Bolt pokonany podczas mistrzostw Jamajki

Usain Bolt niespodziewanie przegrał podczas lekkoatletycznych mistrzostw Jamajki w biegu na 100 metrów. Jednocześnie są one kwalifikacjami olimpijskimi. Pokonał go Yohan Blake, który pobiegł w czasie 9,75 s.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Bolt w biegu zajął drugie miejsce z czasem 9,86 s. Trzeci był gorszy o dwie setne sekundy Asafa Powell. Dla Yohana Blake'a 9,75 s jest rekordem życiowym i jednocześnie najlepszym w tym roku wynikiem na świecie. Kwalifikację na igrzyska olimpijskie zdobyło właśnie trzech pierwszych sprinterów.

Blake stał się czwartym najszybszym człowiekiem w historii. Rekord świata należy do Usaina Bolta (9,58 s). Lepiej od Blake'a pobiegli jeszcze Tyson Gay (9,69 s) i Asafa Powell (9,72 s).

- Nie czuję żadnej presji, wszystko jest w porządku. Jestem szczęśliwy. Jestem teraz mistrzem Jamajki i w takiej roli wystąpię na igrzyskach - powiedział Blake po biegu.

Problemem Bolta podczas zawodów zarówno w czasie finału jak i półfinału było zbyt długie pozostawanie w blokach. - Mamy problemy ze startem. Muszę sobie jakoś z tym poradzić. Nie poddaję się - powiedział mistrz olimpijski z Pekinu.

To był pierwszy bezpośredni pojedynek Bolta i Blake'a od MŚ w Daegu, które wygrał Blake. Bolt został wtedy zdyskwalifikowany za falstart.