Patryk Zbroja faworytem w regatach Wolin Match Race

Wolin Match Race to już trzecie w tym sezonie, po Marina Kamień Match Race, regaty z cyklu Polish Match Tour. Tym razem akwenem żeglarskich zmagań będzie rzeka Dziwna. Wyścigi odbędą się już między 23 a 24 czerwca. - Wśród faworytów wymienia się najwyżej rozstawionego w tych regatach polskiego sternika Patryka Zbroję - mówi Maciej Cylupa, organizator regat.
- W regatach weźmie udział 10 załóg z Polski i Niemiec. Wśród faworytów wymienia się najwyżej rozstawionego w tych regatach polskiego sternika Patryka Zbroję ze Szczecina oraz Jakuba Pawluka z Warszawy, na co dzień członka czołowego zespołu Nautiner Racing Marka Stańczyka.

Nad sprawnym przebiegiem regat czuwa będzie międzynarodowa komisja sędziowska składająca się z sędziów i arbitrów z Polski, Niemiec i Estonii.

Regatom będzie towarzyszyć wiele imprez z okazji uroczystości Dni Wolina, m.in. koncerty, konkursy i zawody sportowe.

Dla kibiców przygotowano profesjonalny komentarz regat wyjaśniający tajniki match racingu oraz relacjonujący bieżące zmagania na trasie wyścigów. Trasa regat ustawiona będzie w bezpośredniej bliskości brzegu i Wolińskich błoni - dodaje Maciej Cylupa.

Przebieg regat możesz śledzić TUTAJ »