Londyn 2012. Cztery minima olimpijskie wypełnione w Bydgoszczy

Aż cztery minima olimpijskie wywalczyli polscy sportowy na rozgrywanym w Bydgoszczy XII Festiwalu Lekkoatletycznym. Wyjazd do Londynu zapewnili sobie: Joanna Fiodorow w rzucie młotem (74.18), czwarta na dystansie 400 m przez płotki Anna Jesień (55.46) i zwycięzca skoku o tyczce Łukasz Michalski (5,72).
Łukasz Michalski skoczył 5,72 w konkursie skoku o tyczce wypełniając minimum PZLA na IO w Londynie. Konkurs trwa. Trzykrotnie strącił tyczkę na tej wysokości Paweł Wojciechowski.

Minimum PZLA wypełniła także Anna Jesień - 55,46 (55,50 minimum) w biegu na 400 m ppł.

- Wypełniłam plan na dziś, czyli osiągnęłam minimum. Spadł mi kamień z serca, że udało mi się przełamać złą passę z ostatnich zawodów. Ostatnia prosta była trudniejsza z powodu dość mocnego wiatru, ale jestem szczęśliwa, że mimo bólów które doskwierają mi od jakiegoś czasu, osiągnęłam taki wynik - przyznała za metą

Na pewno pomogła w tym bardzo silna konkurencja. Startowała przede wszystkim wiceliderka światowych list w tej konkurencji - Vania Stambołowa (54,04 s.) i mistrzyni Europy i brązowa medalistka MŚ Natalia Antiukh. I właśnie pomiędzy Bułgarką i Rosjanką rozstrzygały się losy zwycięstwa. Do wyjścia na ostatnią prostą wyraźnie prowadziła Antiukh. Na przedostatnim płotku doszła ją Stambołowa i zyskała prawie pół sekundy przewagi (pobiegła tylko o cztery setne wolniej od rekordu sezonu).

Marylin Okoro rezultatem 1:59,47 poprawiła własny rekord mityngu w biegu na 800 m. Poprzedni rekord Brytyjki wynosił 1:59:91 (2008)

Minimum osiągnęła też żeńska sztafeta 4x400. Polki, by wyjechać do Londynu będą musiały jeszcze potwierdzić swój wynik na ME. woj.