Mistrzostwa Świata klasy 49er zakończone. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński jadą do Londynu

W chorwackim Zadarze zakończyły się Mistrzostwa Świata klasy 49er, które stanowiły ostatni etap olimpijskich eliminacji. Wśród Polaków, prawo startu na igrzyskach w Londynie wywalczyła załoga Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński.

- Wygraliśmy eliminacje do Londynu! Pozdrawiam Wszystkich gorąco! Eliminacje zakończone! - przekazali Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński.

Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński

- Eliminacje do Igrzysk Olimpijskich zakończone! Olimpijczykami w klasie 49er jest Team POL 042 - Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk). Szczere, serdeczne gratulacje! - poinformowali koledzy z temu,Tomek Januszewski i Jacek Nowak.

W Mistrzostwach Świata, wśród Polaków najwyżej sklasyfikowaną załogą jest Marcin Czajkowski i Jacek Piasecki, którzy wyścigi ukończyli na 12 pozycji w "generalce". Z 14 lokatą zmagania zakończyli Tomek Januszewski i Jacek Nowak. Natomiast Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński ostatecznie zajęli 15 miejsce w mistrzostwach. Jednak, to właśnie oni zdołali utrzymać przewagę punktową nad kolegami z teamu, dzięki czemu zapewnili sobie start w igrzyskach.

Jak dotąd w żeglarstwie Polacy wywalczyli 5 kwalifikacji olimpijskich. Jako pierwsi paszport do Londynu uzyskali zawodnicy windsurfingowej klasy RS:X Zofia Noceti-Klepacka i Przemysław Miarczyński. Start na olimpiadzie zagwarantowali sobie w grudniu ubiegłego roku po Mistrzostwach Świata w australijskim Perth.

Z biletem na igrzyska z antypodów wróciła także załoga klasy Star Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki. Wśród Laserzystów, kwalifikację do Londynu zapewnił sobie Kacper Ziemiński. Zawodnik, po Mistrzostwach Świata w klasie Laser, w niemieckim Boltenhagen, wyprzedził w punktacji Karola Porożyńskiego.

Relacje z Mistrzostw Świata w Zadarze! Zobacz TUTAJ!