Sport.pl

Londyn 2012. Stacje londyńskiego metra zostały przekwalifikowane na nazwiska olimpijczyków

Na czas Igrzysk Olimpijskich 361 stacji londyńskiego metra zmieni swoją nazwę. Transport for London - instytucja odpowiedzialna za większość środków transportu w mieście, przekwalifikowała nazwy przystanków na nazwiska najsłynniejszych olimpijczyków.
Zobacz nową mapę metra w Londynie »

Zmodernizowana mapa nosi nazwę "olimpijskich legend". Jej twórcami są Alex Trickett i David Brooks. O swoim projekcie Anglicy napisali w specjalnym oświadczeniu. Oto jego fragment: "Pracom towarzyszyły gorączkowe debaty, ale ostatecznie jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu. Na mapie znaleźli się przedstawiciele wielu narodów, w tym Muhhamad Ali i Michael Phelps - jedni z największych olimpijczyków wszech czasów".

Ten drugi w Pekinie wywalczył aż osiem złotych medali, co jest absolutnym rekordem. W sumie na olimpiadach zdobył już 14 krążków. Właśnie dlatego jemu zostanie poświęcona główna stacja.

Oprócz nazwisk najbardziej utytułowanych sportowców, dzięki pomysłowi będzie można przypomnieć sobie też o tych, którzy mimo że nigdy nie zdobyli żadnego złotego medalu, wyróżnili się swoimi wysokimi umiejętnościami i historycznymi porażkami.

Na nowej mapie metra nie zabraknie polskich akcentów. Znajdziemy na niej stacje: Irena Szewińska, Waldemar Baszanowski i Robert Korzeniowski.

Olimpiada w Londynie rozpocznie się 27 lipca.

Kłopoty Pistoriusa z kwalifikacją olimpijską »


Więcej o: