Miarczyński mistrzem Europy, Myszka brązowym medalistą

Przemysław Miarczyński wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy klasy RS:X. Brązowy krążek zdobył Piotr Myszka. W klasyfikacji kobiet, Zofia Klepacka-Noceti jest 5. a na 7. pozycji plasuje się Maja Dziarnowska. Regaty odbywały się na Maderze.
Miarczyński był bezkonkurencyjny od pierwszych dni regat. Bardzo dobrze wykorzystał początkowe trudne warunki, wiatr wiejący z prędkością 15-20 kt i finiszował w ścisłej czołówce.

Piotr Myszka żeglował ze zmiennym szczęściem, pnąc się dzień po dniu do góry w klasyfikacji generalnej. Przed wyścigiem medalowym prowadził Przemek Miarczyński, a Piotr Myszka awansował na 3. miejsce.

Zobacz ostatni dzień wyścigów!

Bezwietrzna pogoda uniemożliwiła rozegranie wyścigów medalowych i ostatecznie mistrzostwa zakończyły się wynikami z ostatniego dnia wyścigów finałowych. Wśród kobiet mistrzostwa wygrała Hiszpanka Marina Alabau. Srebrny medal wywalczyła Maayan Davidovich z Izraela a brązowy krążek zdobyła Finka Tuuli Petaja. Zofia Klepacka-Noceti z trzema dyskwalifikacjami, zajęła ostatecznie 5. lokatę. Maja Dziarnowska uplasowała się na 7 pozycji, a tuż za nią, na 8. miejscu wyścigi zakończyła Hanna Zembrzuska.

- Emocje opadną tylko na 3 tygodnie, gdyż 20 marca zaczynają się Mistrzostwa Świata w klasie RS:X, gdzie zawodnicy będą walczyć nie tylko o medale, ale także o 45.000 $ - przekazał RS:X Team.

Więcej o regatach możesz przeczytać na oficjalnej stronie wyścigów »