Legenda NHL w Spartaku Moskwa

Jeden z najlepszych bramkarzy w historii światowego hokeja Dominik Hasek zamierza kontynuować swoją prawie 30-letnią karierę w Spartaku Moskwie. Czeski hokeista ma występować z numerem 39 na koszulce.

Mistrz olimpijski z Nagano i dwukrotny zdobywca Pucharu Stanleya Dominik Hasek podpisał w poniedziałek umowę z moskiewskim Spartakiem, kontrakt ma obowiązywać tylko przez rok. Szkoleniowcem Spartaka jest rodak Haska - Milos Rziga.

Na konferencji prasowej poświęconej podpisaniu kontraktu 45-letni bramkarz wyraził swoje zadowolenie z tego, że trafił do Spartaka, w którym występowało już wielu legendarnych graczy. Hasek powiedział także, że już jesienią być może będzie rozmawiał z dziennikarzami po rosyjsku, którego uczył się jeszcze w szkole.

Większość kariery Hasek spędził w NHL, gdzie grał w barwach Chicago Blackhawks, Buffalo Sabres, Detroit Red Wings oraz Ottawa Senators. W latach 2002 i 2008 razem z Detroit Wings zdobył Puchar Stanleya. Sześć razy uznawano go za najlepszego bramkarza i dwukrotnie najwartościowszego gracza NHL (MVP). Dwa ostatnie sezony rozegrał w swoim pierwszym klubie czeskim HC Pardubice.

Z reprezentacją Dominik Hasek zdobył olimpijskie złoto w 1998, osiem lat później sięgnął po brąz w Turynie. Jest także zdobywcą jednego srebrnego i trzech brązowych medali MŚ.

Blackhawks o krok od mistrzostwa NHL >

Więcej o: