Hokej. Uścisk dłoni prezesa za mistrzostwo Polski

Hokeistki Polonii Bytom zdobyły tytuł mistrzyń kraju. Za ten sukces bytomianki zostały na razie wynagrodzone...uściskiem dłoni prezesa klubu.

Polonistki zapewniły sobie zwycięstwo w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet dzięki wygranej nad Naprzodem Janów 5:3 (1:0, 2:1, 2:2) w przedostatniej kolejce rozgrywek. - To trzecia edycja PLHK. Pierwszą zakończyliśmy na trzecim miejscu, drugą na drugim, a trzecią już na pierwszym. Robimy błyskawiczne postępy - cieszy się Sławomir Budziński, trener bytomskich hokeistek.

Sukces Polonii jest o tyle zaskakujący, że bytomski klub zmaga się z olbrzymimi problemami finansowymi. Drużyna mężczyzn jest obecnie jedną z najsłabszych w Polsce. - Hokej kobiet wciąż jest amatorski. Tutaj o sukces jest o wiele łatwiej. Trzeba jednak zauważyć, że z roku na rok poziom żeńskiego hokeja w Polsce znacznie się podnosi - mówi Budziński.

Za zdobycie tytułu mistrzyń kraju, bytomianki zostały na razie wynagrodzone... uściskiem dłoni prezesa klubu. - Może bytomski magistrat nas doceni? Nas pewno podczas ostatniego meczu ligowego, w którym zmierzymy się z Unią Oświęcim, od PZHL-u mamy dostać medale i puchar - mówi Budziński.

Nowy prezes Górnika ?

Więcej o: