Vancouver 2010. Sztafeta z Kowalczyk na szóstkę - podsumowanie 13. dnia igrzysk

Polskie biegaczki powtórzyły sukces z MŚ w Libercu. W biegu sztafetowym zajęły szóste miejsce, wygrały Norweżki. W slalomie gigancie triumfowała niespodziewanie 20-letnia Niemka Viktoria Rebensburg.

Sylwii Jaśkowiec udało się wyprzedzić Francuzkę i Polki osiągnęły życiowy sukces, tak wysoko polska sztafeta nie była od 40 lat. W drużynowym konkursie skoków mieliśmy Adama Małysza i trzy pary nart, w czwartek na trasie Kowalczyk była klasą samą dla siebie. Koleżanki, na oczach króla Szwecji Karola Gustawa, króla Norwegii Haralda V i księcia Monako Alberta, pobiegły dzielnie i na miarę możliwości. Stąd ten sukces i olimpijskie stypendia. - Na więcej nas nie stać. Na razie - uśmiechała się Jaśkowiec.

Kapitalnie pobiegła Kowalczyk. Pomknęła na trasę z szybkością śnieżnego skutera. Biegła kapitalnie, lekko, świetnie technicznie i - co najważniejsze - szybko jak nikt inny. Na każdym kilometrze odrabiała do rywalek około ośmiu sekund - to był nokaut. Była jak z innej bajki - pisali w relacji z Whistler specjalni wysłannicy Sport.pl Robert Błoński i Jakub Ciastoń.

Bezkonkurencyjne były Norweżki z Marit Bjoergen, która wywalczyła swoje trzecie złoto w Vancouver. Drugie przybiegły reprezentantki Niemiec, a trzecie Finki.

Faworytki poza podium slalomu giganta

Niemka Viktoria Rebensburg zdobyła złoty medal w slalomie gigancie . Srebro wywalczyła Słowenka Tina Maze, a brąz Austriaczka Elisabeth Goergl.

Rebensburg po pierwszym przejeździe była dopiero szósta. Do tej pory największym sukcesem 20-latki było drugie miejsce w poprzedzających igrzyska zawodach w Cortina d'Ampezzo. Nigdy wcześniej nie stanęła na podium.

Brązowa Finlandia

Hokeistki Finlandii pokonały 3:2 w meczu o trzecie miejsce Szwecję. Zwycięzcę skandynawskiego pojedynku wyłoniła dogrywka. Bramkę decydującą o brązowym medalu dla Finlandii zdobyła Saara Tuominen.

Demong najlepszym kombinatorem

Demong, który był szósty po konkursie skoków, w rewelacyjnym stylu wygrał bieg na 10 km. Amerykanin olimpijską trasę w Whistler pokonał w czasie 25 minut 32,9 sekundy.

O cztery sekundy wolniejszy był jego rodak - Johnny Spillane. Trzecie miejsce zajął prowadzący po skokach Gruber. Austriak na trasę biegu ruszył z zaliczką 34 sekund, finiszował niemal 11 sekund za Demongiem.

Igrzyska Z czuba i na żywo

Nie widzieliśmy jak biegła Jaśkowiec, ale musiała biec naprawdę znakomicie - nikomu nie dała się dogonić i odrobiła 8 sekund do Francuzki, z którą wygrała o 2-3 metry. A to co zrobiła Kowalczyk na drugiej zmianie - brak słów po prostu. To wyglądało, jakby za naszą zawodniczkę działacze przebrali parowóz. Albo jakby miała narty z napędem na cztery koła - pisali redaktorzy Zczuba.pl 13. dnia igrzysk

Wygraj Ligę

"Wygraj Ligę" - największy piłkarski konkurs w Polsce - wystartował! To już 18. edycja gry, w której bierze udział nawet kilkadziesiąt tysięcy drużyn. Stwórz własny zespół, załóż lub dołącz do ligi prywatnej, rób transfery, ściągaj sponsorów. Zagraj i "Wygraj Ligę"!

Zwycięzca zdobędzie 10 000 zł , ale pula nagród to aż 25 000 zł. Zapraszamy do gry.