NHL: Islanders pokonali Panthers, gol Czerkawskiego

Drużyna Mariusza Czerkawskiego, New York Islanders, odniosła dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach NHL. ?Wyspiarze" pokonali na własnym lodowisku Florida Panthers 3:2, a polski hokeista strzelił jedną bramkę.

Drużyna Mariusza Czerkawskiego, New York Islanders, odniosła dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach NHL. "Wyspiarze" pokonali na własnym lodowisku Florida Panthers 3:2, a polski hokeista strzelił jedną bramkę.

W obecności "zaledwie" 9200 kibiców (najmniej spośród wszystkich wtorkowych spotkań) Islanders, liderzy konferencji wschodniej, przez długi czas nie mogli poradzić sobie z Floridą.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej pierwsi bramkę zdobyli goście, a na listę strzelców wpisał się w 25. minucie Kristian Huselius. Przeważający gospodarze zmusili do kapitulacji dobrze broniącego Roberto Luongo dopiero w 33. minucie, a uczynił to Roman Hamrlik.

Niespełna 90 sekund później "Wyspiarze" objęli prowadzenie po golu Marka Parrisha, a cztery minuty po rozpoczęciu ostatniej tercji swojego drugiego gola w tegorocznym sezonie zdobył Czerkawski. Polski zawodnik przebywał na tafli lodowiska przez blisko 16 minut i w tym czasie oddał dwa strzały.

Na cztery minuty przed końcową syreną Panthers po drugim golu Huseliusa zmniejszyli rozmiary porażki, ale nie byli w stanie wyrównać. W ostatnich kilkunastu sekundach goście wycofali bramkarza, ale wynik nie uległ zmianie.

Spośród 11 wtorkowych meczów tylko jeden zakończył się po dogrywce. Hokeiści New Jersey Devils, finaliści poprzednich rozgrywek, pokonali na wyjeździe Boston Bruins 4:3.

Zespół Devils rozpoczął spotkanie bardzo dobrze, bowiem po pierwszej tercji prowadził 2:0. W ósmej minucie Byrona Dafoe pokonał John Madden, a siedem minut później uczynił to samo Scott Niedermayer.

Ambitnie grający gospodarze na początku drugiej tercji doprowadzili do wyrównania. Najpierw Martin Brodeur, który ostatnie cztery sezony kończył z największą ilością zwycięstw wśród bramkarzy, wyciągał krążek z bramki po uderzeniach Billa Guerina i Glena Murraya.

Trzecia tercja zakończyła się remisem 1:1, a gole na swoich kontach zapisali ponownie Madden i Murray. Gospodarze, którzy przez godzinę oddali 29 strzałów przy 17 rywali, nie potrafili zdobyć zwycięskiej bramki, a losy meczu rozstrzygnęły się w dogrywce.

W 52. sekundzie doliczonego czasu gry Niedermayer, po akcji Siergieja Brylina i Andreasa Salomonssona, zdobył czwartego gola dla "Diabłów", ubiegłorocznych triumfatorów ligi, którzy tym samym odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie.

Wtorkowe wyniki:

Boston Bruins - New Jersey Devils 3:4 (po dogrywce)

LOS ANGELES 3 7 1 2 32 36 9

W tabeli kolejno: zwycięstwa, porażki, remisy, porażki po dogrywce za jeden punkt, bramki, punkty.