Sensacja w meczu o brąz MŚ. Koniec dominacji giganta!

Reprezentacja Szwecji zdobyła brązowy medal mistrzostw świata Elity w hokeju na lodzie. W meczu o trzecie miejsce Szwedzi pokonali Kanadę, czyli wciąż aktualnych mistrzów świata. Dla Kanadyjczyków brak medalu to prawdziwy dramat, który zdarzył się dopiero drugi raz w przeciągu ostatnich dziewięciu lat.

Reprezentacja Kanady przed rozpoczęciem mistrzostw świata Elity była jednym z głównych faworytów do wygrania turnieju w Czechach. Kanadyjczycy przez całe zmagania przeszli suchą stopą i awansowali do półfinałów bez porażki i po zaledwie dwóch dogrywkach. W kluczowym momencie przegrali jednak  2:3 po rzutach karnych ze Szwajcarią i musieli zadowolić się meczem o trzecie miejsce.

Zobacz wideo Sceny po historycznym mistrzostwie Polski! Imaz skradł show

Sensacja w meczu o 3. miejsce na MŚ Elity w hokeju. Kanada bez medalu

O medal Kanadyjczycy zagrali ze Szwedami, którzy w grupie nie przegrali ani razu, ale po ośmiu zwycięstwach musieli uznać wyższość Czechów w półfinale (3:7). Oba zespoły grały więc świetny turniej i trudno było wskazać zdecydowanego faworyta do trzeciego miejsca na świecie. 

Lepiej mecz zaczęli Szwedzi, którzy po 12 minutach pierwszej tercji prowadzili 1:0. Taki wynik utrzymał się do trzeciej minuty drugiej odsłony, kiedy to padła bramka wyrównująca dla Kanady. Mistrzowie świata kolejną bramkę zdobyli na początku trzeciej Tercji i wyszli na prowadzenie, ale utrzymali je zaledwie przez pięć minut. Wówczas Szwedzi podkręcili tempo i golami w dziewiątej, 14. i 20. minucie ostatniej tercji ustalili wynik meczu na 4:2 na swoją korzyść. 

Wygrana zapewniła Szwedom brązowy medal, który jest jednocześnie ich pierwszym "krążkiem" od 2018, kiedy to obronili mistrzostwo świata. Powodów do radości nie mają z kolei Kanadyjczycy, którzy przecież bronili mistrzostwa świata z 2023 roku, a tym razem kończą turniej bez medalu. 

Reprezentacja Kanady dopiero drugi raz od 2015 roku nie zdobyła medalu mistrzostw świata. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2018 roku. W ciągu tych dziewięciu lat zawodnicy z Ameryki Północnej cztery razy zdobywali złoto i trzykrotnie cieszyli się ze srebra. Tym razem nawet nie załapali się na podium. 

W finale mistrzostw świata zmierzą się Szwajcaria i Czechy. Mecz o złoto zaplanowano na niedzielę 26 maja o 20:20. 

Kto wygra finał MŚ Elity?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.