Wielka sensacja na pożegnanie mistrzostw świata! "Nie było to normalne"

Do wielkiej sensacji doszło na zakończenie rywalizacji w grupie A w mistrzostwach świata w hokeju, które rozgrywane są w Czechach. Zespół, który spadł z elity, odniósł niesamowite zwycięstwo.

Polscy hokeiści zakończyli już rywalizację na mistrzostwach świata w hokeju. Niestety, po powrocie do elity, znów szybko z niej spadają. To efekt tego, że w fazie grupowej zdobyli zaledwie jeden punkt w siedmiu spotkaniach (za porażkę po dogrywce z Łotwą) i zajęli ósme miejsce w grupie B.

Zobacz wideo Po wygranej z ZSRR "Przegląd" ukazał się z poślizgiem

W poniedziałek zakończy się również rywalizacja w grupie A. W niej w ostatniej kolejce doszło do sensacji. Reprezentacja Wielkiej Brytanii, która po sześciu kolejkach miała komplet porażek, zmierzyła się z piątą drużyną tabeli, walczącą jeszcze o awans do ćwierćfinału - Austrią (bilans: dwa zwycięstwa i cztery porażki). Zdecydowanymi faworytami spotkania byli Austriacy, ale sensacyjnie przegrali 2:4. Po dwóch tercjach był remis 1:1. W trzeciej, w ciągu niespełna kwadransa Wielka Brytania zdobyła aż trzy gole!

Trafiali w tym czasie: Brett Perlini (42.), Evan Mosey (51.) i Robert Dowd (56.).

Zwycięstwo Wielkiej Brytanii nic nie dało, bo i tak spada z elity. Austriacy zajęli piąte miejsce w grupie i nie wystąpią w fazie pucharowej. Do ćwierćfinałów kwalifikowały się bowiem po cztery najlepsze zespoły z obu grup. Gdyby Austriacy pokonali Wielką Brytanie, to musieliby liczyć na porażkę Finlandii ze Szwajcarią w regulaminowym czasie. Gdyby tak się to stało, to Austriacy byliby w najlepszej "8".

"Przeciwko już zdegradowanej drużynie Austria zanotowała prawdopodobnie najgorszy występ w całym turnieju i zakończy mistrzostwa świata w hokeju na lodzie na dziesiątym miejscu. Ostatecznie najlepszy wynik od 2003 roku to niewielka pociecha. Zespołowi należy jednak wybaczyć nerwy w ostatnim meczu i nie zmienia to faktu, że Austria rozegrała niesamowity turniej i zapewniła wiele pięknych momentów" - czytamy na "Laola1".

- To, co Austria zrobiła na tych mistrzostwach świata, nie było normalne. Wywołaliśmy euforię. Hokejem zainteresowało się wiele osób, które normalnie by się nim nie interesowały - powiedział Roger Bader, trener Austriaków.

Austria - Wielka Brytania 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Tabela grupy A:

  1. Kanada 7 meczów 19 punktów bramki: 32:18
  2. Czechy 7 meczów 16 punktów bramki: 26:14
  3. Szwajcaria 6 meczów 14 punktów bramki: 26:11
  4. Finlandia 6 meczów 10 punktów bramki: 20:11
  5. Austria 7 meczów 7 punktów bramki: 21:29
  6. Norwegia 7 meczów 6 punktów bramki: 15:25
  7. Dania 7 meczów 6 punktów bramki: 15:29
  8. Wielka Brytania 7 meczów 3 punkty bramki: 12:30
Czy Wielka Brytania wróci w ciągu roku do Elity?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.