Tak wygląda tabela MŚ po kolejnym meczu Polaków

Reprezentacja Polski po dwóch porażkach na mistrzostwach świata elity miała kolejną szansę na pierwsze zwycięstwo. Tym razem zmierzyła się z Francją. Po bardzo słabym początku Polacy zdołali wrócić do gry, ale finalnie nic im to nie dało. Rywale wygrali 4:2, a sytuacja naszych hokeistów coraz bardziej się komplikuje. Tak wygląda aktualna tabela mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu na mistrzostwach świata elity w hokeju zmierzyła się z Łotwą. Nasza kadra spisała się dobrze, ale finalnie przegrała po dogrywce 4:5. W kolejnym spotkaniu była już wyraźnie gorsza i została pokonana przez Szwecję 1:5. Teraz czekało ją starcie z Francją, które odbyło się we wtorek o godzinie 20:20. 

Zobacz wideo Jurij Gladyr po dramatycznym półfinale mistrzostw Polski: Sport jest dla nich okrutny, a dla nas piękny

Reprezentacja Polski znów przegrywa. Tak wygląda tabela

Był to bardzo ważny mecz, ponieważ rywale również nie wygrali jeszcze żadnego meczu i Polacy stanęli przed wielką szansą na zdobycie bardzo ważnych punktów. Niestety znów nie zdołali wygrać. Francuzi pokazali się z dużo lepszej strony. Polacy początkowo byli niemal bezradni i przegrywali czterema bramkami. Zdołali jednak wrócić do gry, ale rywale i tak finalnie wygrali 4:2.

Tym samym reprezentacja Polski nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu. Francuzi natomiast dzięki zwycięstwu awansowali o dwie pozycję i aktualnie plasują się na piątej lokacie. Na koncie mają cztery punkty. Liderem nieprzerwanie jest Szwecja (dziewięć punktów). Zespoły z pierwszych czterech miejsc awansują do ćwierćfinału mistrzostw świata. Z kolei drużyna, która zakończy zmagania na ostatniej pozycji, spadnie do I dywizji. 

Tabela grupy B mistrzostw świata elity po trzech kolejkach

  1. Szwecja 9 pkt; bilans bramek 16:4
  2. Łotwa 7 pkt; bilans bramek 10:6
  3. Słowacja 5 pkt; bilans bramek 15:12
  4. Stany Zjednoczone 4 pkt; bilans bramek 12:11
  5. Francja 4 pkt; bilans bramek 7:8
  6. Kazachstan 3 pkt; bilans bramek 5:9
  7. Niemcy 3 pkt; bilans bramek 8:16
  8. Polska 1 pkt; bilans bramek 7:14

Reprezentacja Polski kolejną szansę na pierwsze zwycięstwo będzie miała w środę. Tego dnia o godzinie 20:20 zmierzy się ze Słowacją. Następnie czekają ją jeszcze starcia ze Stanami Zjednoczonymi (17 maja), Niemcami (18 maja) i Kazachstanem (20 maja). 

Czy Polacy wygrają mecz na mistrzostwach świata?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.