Oto tabela MŚ po niesamowitym meczu Polaków

Reprezentacja Polski pokazała się z bardzo dobrej strony w pierwszym od 22 lat meczu na mistrzostwach świata elity w hokeju. W spotkaniu przeciwko Łotwie postraszyła faworytów i przegrała dopiero po dogrywce 4:5. Dzięki temu zyskała bardzo ważny jeden punkt. Tak wygląda tabela polskiej grupy po pierwszej kolejce mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski wróciła do mistrzostw świata elity po 22 latach. W fazie grupowej czekają ją starcia ze Szwecją, Łotwą, Kazachstanem, Niemcami, Słowacją, Francją oraz Stanami Zjednoczonymi. Pierwszy mecz rozegrała w sobotę o godzinie 16:20. Tego dnia zmierzyła się z Łotwą. 

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Polacy przegrali po dogrywce. Tak wygląda tabela mistrzostw świata

Faworytem tego starcia byli rywale, ale Polacy pokazali się ze świetnej strony. Aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i po regulaminowym czasie gry utrzymał się remis 4:4. W efekcie do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej Łotysze zaprezentowali się lepiej i ostatecznie wygrali 5:4. Dzięki porażce w dogrywce reprezentacja Polski zyskała jeden punkt, a rywale w dwa (za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry wygrany zgarnia trzy punkty, a przegrany zero). 

Tym samym Polacy zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Wyprzedzają ich Szwedzi, Niemcy, Kazachowie, którzy wygrali mecze w regulaminowym czasie gry, oraz Łotysze. Za ich plecami znajdują się natomiast Słowacy, Francuzi i Amerykanie. 

Tabela po pierwszej kolejce mistrzostw świata elity w hokeju

  1. Szwecja 3 pkt; bilans bramek 5:2
  2. Niemcy 3 pkt; bilans bramek 6:4
  3. Kazachstan 3 pkt; bilans bramek 3:1
  4. Łotwa 2 pkt; bilans bramek 5:4
  5. Polska 1 pkt; bilans bramek 4:5
  6. Słowacja 0 pkt; bilans bramek 4:6
  7. Francja 0 pkt; bilans bramek 1:3
  8. Stany Zjednoczone 0 pkt; bilans bramek 2:5

Zespoły z pierwszych czterech miejsc awansują do ćwierćfinału mistrzostw świata. Z kolei drużyna, która zakończy zmagania na ostatniej pozycji, spadnie do I dywizji. 

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra już w niedzielę o godzinie 20:20. Tego dnia zmierzy się ze Szwecją. 

Czy reprezentacja Polski utrzyma się w elicie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.