Mamy nowego mistrza Polski! Odzyskali tytuł po 20 latach. "Hala zamarła"

Aż dwadzieścia lat musieli czekać kibice tego zespołu na zdobycie mistrzostwa Polski w hokeju. Teraz tytuł smakował jeszcze bardziej, bo zdobyty po pasjonującej, siedmiomeczowej rywalizacji i po golu zdobytym w dogrywce w decydującym spotkaniu.

Niewiele zabrakło, by do takiego finału w ogóle nie doszło. Mało tego - Re-Plast Unia Oświęcim była blisko odpadnięcia już w ćwierćfinale. Wtedy zespół ten dopiero w siódmym meczu, wygrywając u siebie 1:0 z Cracovią, rozstrzygnął losy rywalizacji (4:3). GKS Katowice w ćwierćfinale wyeliminował Zagłębie Sosnowiec 4:2 w meczach. Finaliści szybciej rozstrzygnęli półfinały - GKS Katowice pokonał JKH GKS Jastrzębie, a Unia Oświęcim - GKS Tychy - po 4:1.

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

20 lat i koniec. Mamy nowego mistrza Polski

Finałowa rywalizacja była bardzo emocjonująca. Aż cztery z siedmiu spotkań kończyło się dogrywką! Tak również skończył się siódmy mecz, rozegrany w Katowicach. Po regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. W szóstej minucie dogrywki złotego gola zdobył Mark Kaleinikovas i kibice gospodarzy bardzo posmutnieli.

- Najlepszy snajper fazy play-off odważnie wjechał do katowickiej tercji i przymierzył z nadgarstka w długi róg. John Murray nie zdążył skutecznie interweniować i mała hala „Spodka" zamarła - czytamy na "hokej.net". 

W efekcie Re-Plast Unia Oświęcim zdobyła mistrzostwo Polski. Pierwsze od 20 lat, a dziewiąte w historii klubu. GKS Katowice, który po złote medale sięgał w dwóch ostatnich latach, teraz musiał zadowolić się tylko srebrnym krążkiem.

- Musieliśmy być cierpliwi, bo GKS zaprezentował dobry hokej. My najpierw skutecznie się broniliśmy, a potem wyprowadziliśmy tę jedną ważną kontrę w dogrywce. Cieszymy się, że po 20 latach udało nam się zdobyć tytuł - powiedział po meczu Krystian Dziubiński, kapitan Re-Plast Unii Oświęcim.

Siódmy mecz finału TAURON hokej ligi: GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 0:1 d. (0:0, 0:0, 0:0, d. 0:1)

Stan rywalizacji: 4:3 i mistrzostwo dla Unii.

  • Katowice: Murray - Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Lehtimaki - Wanacki, Cook, Smal, Michalski, Marklund - Lebek, Chodor, Hitosato, Maciaś, Kovalchuk.
  • Unia: Lundin - Dyukov, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas - Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen - Bezuska, Ackered, S. Kowalówka, Lorraine, Denyskin - Noworyta, Łukawski, Wanat, Krzemień, Sołtys.
Czy Unia Oświęcim obroni mistrzowski tytuł?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.