Menell został Rosjaninem. Teraz opowiada, co tam się dzieje. Nie do wiary...

Amerykanie i Rosjanie raczej nie bywają wielkimi przyjaciółmi. Na politykę i historię uwagi nie zwrócił jednak 26-letni hokeista - Brennan Menell. Ten wyjechał z USA do Rosji, którą się zachwycił. Menell nie tylko chętnie publicznie chwali życie w Rosji. Zawodnik Dinama Moskwa poszedł o krok dalej, dzięki czemu - jak sam mówi - w Rosji żyje mu się jeszcze lepiej.

- W ciągu ostatniego roku uświadomiłem sobie, że czuję się tu komfortowo. Kocham życie w Rosji i jestem dumny, że zostałem obywatelem tego kraju. Dzięki temu, że otrzymałem paszport, jest mi tu jeszcze lepiej - w rozmowie z rosyjskimi mediami powiedział hokeista - Brennan Menell.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

26-latek urodził się w Woodbury w Minnesocie. Karierę zaczynał od słabszych lig WHL i AHL, gdzie grał kolejno w Vancouver Giants, Lethbridge Hurricanes oraz Iowa Wild. W 2019 r. Menell zadebiutował w NHL w barwach Minnesota Wild.

W najlepszej hokejowej lidze świata Amerykanin rozegrał jednak tylko pięć meczów. Po rozstaniu z Minnesota Wild Menell zdecydował się na wyjazd na Białoruś, gdzie zaczął grać dla Dinama Mińsk. Po roku zawodnik wrócił do USA, grając jeszcze dla Toronto Marlies i Lehigh Valley Phantoms w AHL.

Amerykański hokeista przyjął rosyjskie obywatelstwo

Rok temu Menell raz jeszcze zdecydował się na wyjazd na wschód. We wrześniu 2022 r. obrońca podpisał kontrakt z Dinamem Moskwa. Rosja okazała się miejscem na ziemi dla hokeisty. Menell nie tylko zamieszkał w Rosji, ale też przyjął tamtejsze obywatelstwo.

- Decyzja nie była trudna, zastanawiałem się nad nią raptem kilka godzin. Obawiałem się tylko, czy dam radę spełnić wszystkie wymagania. Na szczęście wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie - wspominał Menell w rozmowie z rosyjskimi mediami.

Zawodnik nie tylko świetnie poczuł się w kraju, ale też dostrzegł podobieństwa między Rosjanami i Amerykanami. - Mają wiele wspólnego. W obu krajach mieszkają wspaniali ludzie, którzy są patriotami, kochającymi swoją ojczyznę - powiedział Menell.

- Propaganda, dezinformacja i kierowanie się stereotypami sprawiły jednak, że Amerykanie i Rosjanie są wrogami. Ani Amerykanie nie rozumieją Rosjan, ani Rosjanie nie rozumieją Amerykanów. Uważam, że częściej powinniśmy się wzajemnie odwiedzać, by lepiej się poznać - zakończył.

W sezonie 2022/23 Menell rozegrał łącznie 44 mecze. Strzelił w nich dwa gole, miał 22 asysty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA