Polacy zagrają o mistrzostwo świata. Znamy daty i godziny meczów

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) opublikowała terminarz przyszłorocznych Mistrzostw Świata Elity, które odbędą się w Pradze i Ostrawie.

Na początku maja tego roku Polska po bardzo dobrym turnieju w angielskim Nottingham zapewniła sobie awans do mistrzostw świata Elity. Po 22 latach spędzonych na większych lub mniejszych, ale jednak peryferiach światowego hokeja, Biało-Czerwoni zapewnili sobie powrót na największą w tej dyscyplinie scenę.

Zobacz wideo Po wygranej z ZSRR "Przegląd" ukazał się z poślizgiem

Polacy zagrają o mistrzostwo świata. Znamy daty i godziny meczów

Polacy trafili do grupy A MŚ ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Szwecją, Słowacją, Łotwą, Francją oraz Kazachstanem. - Zakończyły się mistrzostwa świata Elity w hokeju na lodzie, które w tej edycji interesowały polskich kibiców nieco bardziej niż zazwyczaj. Wszystko za sprawą awansu do grona najlepszych 16 ekip świata reprezentacji Polski. Wiadomo też już, gdzie i z kim zagrają w fazie grupowej. Choć w opinii ekspertów to grupa śmierci, bać się jednak nie ma czego - pisał po losowaniu grup Michał Ruszel ze Sport.pl.

Teraz Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) opublikowała terminarz przyszłorocznych Mistrzostw Świata Elity, które odbędą się w Pradze i Ostrawie. Reprezentacja Polski grupowe zmagania rozpocznie 11 maja od meczu z Łotwą, czyli największą rewelacją tegorocznych MŚ, brązowymi medalistami tego turnieju. Polacy zakończą fazę grupową 20 maja starciem z jedną z najsłabszych drużyn grupy - Kazachstanem.

W grupie B zagrają: Kanada, Finlandia, Szwajcaria, Czechy, Dania, Norwegia, Austria oraz Wielka Brytania.

Terminarz Polaków na Mistrzostwach Świata Elity 2024:

  • 11 maja 2024 rok (sobota): Polska - Łotwa, godz. 16.20
  • 12 maja (niedziela): Szwecja - Polska, godz. 20.20
  • 14 maja (wtorek): Polska - Francja, godz. 20.20
  • 15 maja (środa): Słowacja - Polska, godz. 20.20
  • 17 maja (piątek): Polska - Stany Zjednoczone, godz. 20.20
  • 18 maja (sobota): Niemcy - Polska, godz. 16.20
  • 20 maja (poniedziałek): Kazachstan - Polska, godz. 20.20
Więcej o: