Sensacyjni medaliści MŚ w opałach. Doniesiono na nich na policję. "Możliwe przestępstwo"

Reprezentacja Łotwy podczas niedawnych mistrzostw świata zdobyła brązowy medal, a teraz może mieć kłopoty. Wszystko za sprawą reklamy, którą miała na strojach podczas meczów rozgrywanych na terytorium Finlandii. Sprawa została zgłoszona na policję.

Reprezentacja Łotwy podczas ostatnich mistrzostw świata elity sensacyjnie wywalczyła brązowy medal, w spotkaniu o trzecie miejsce pokonała 4:3 Stany Zjednoczone. Przez większość turnieju rozgrywała mecze w Rydze, ale na dwa ostatnie udała się do fińskiego Tampere. To sprowadziło na nią nieoczekiwane kłopoty.

Zobacz wideo Po wygranej z ZSRR "Przegląd" ukazał się z poślizgiem

Reprezentacja Łotwy może mieć kłopoty z powodu reklamy. Sprawę bada policja

Łotysze występowali w koszulkach z logiem estońskiej firmy bukmacherskiej Olybet. O ile w Rydze mogli to robić bez przeszkód, o tyle w Tampere takowe istniały. Wynika to z przepisów fińskiego prawa, wedle których na terenie tego kraju może reklamować się wyłącznie tamtejsza firma Veikkaus, natomiast promocja zagranicznych bukmacherów jest zakazana.

Jak poinformował portal iltalehti.fi, w związku z tym fińskiej policji złożono zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa. To pierwszy przypadek, gdy tego typu sprawa została zgłoszona. - Ktoś uznał, że powinno się zbadać możliwe przestępstwo. Policja zarejestruje sprawę i przeprowadzi wstępne dochodzenie - powiedział Arto Partanen, komisarz do spraw kryminalnych.

Naruszenie prawa czy sprytny zabieg bukmachera?

Cała sprawa jest tym bardziej interesująca, że estoński bukmacher najprawdopodobniej zdawał sobie sprawę z obowiązujących przepisów. Może o tym świadczyć to, że pod dużym napisem z nazwą firmy pojawił się mniejszy napis "bar sportowy". Tym samym firma może argumentować, że reklamowała swoją sieć barów o dokładnie takiej samej nazwie. - Sprawa nie jest czarno-biała, trudno ocenić, jak to się skończy. (Trzeba wziąć pod uwagę, że - red.) rozgrywki odbywały się w dwóch różnych krajach, mimo że w Finlandii obowiązuje monopol. To może zająć trochę czasu - oceniła prawniczka Minna Ripatti, specjalizująca się w takich sprawach.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Poza Łotwą na podium mistrzostw świata znalazły się Kanada oraz Niemcy. W finale zespół z Ameryki Północnej wygrał 5:2 i zdobył 28. w historii tytuł.

Więcej o: