Skandal w NHL. Odurzona Ukrainka w pokoju rosyjskiej gwiazdy. "Jakiś facet zabrał jej paszport"

W hotelowym pokoju rosyjskiego hokeisty Colorado Avalanche Walerija Niczuszkina znaleziono kompletnie pijaną kobietę, która pochodzi z Ukrainy. Niedługo po tym zawodnik opuścił zespół i do tej pory do niego nie wrócił. Trener zaprzecza, że nieobecność Rosjanina jest spowodowana tym incydentem.

Rosjanin Walerij Niczuszkin od 2019 roku jest zawodnikiem Colorado Avalanche. W bieżącym sezonie jego drużyna w pierwszej rundzie play-offów gra z Seattle Kraken. Rosjanina zabrakło w trzecim meczu tej rywalizacji (rozgrywana jest w systemie Best Of 7), który odbył się w nocy z zeszłej soboty na niedzielę. Od tamtej pory zawodnik nie pojawił się już w zespole. The Denver Post podał możliwe powody jego nieobecności. 

Zobacz wideo Po wygranej z ZSRR "Przegląd" ukazał się z poślizgiem

Nietrzeźwa Ukrainka w pokoju Walerija Niczuszkina. Skandal w NHL

Dziennikarze przekazali, że w pokoju hotelowym Niczuszkina znaleziono kompletnie pijaną kobietę. Lekarz zespołu stwierdził, że nie była w stanie sama opuścić hotelu i wezwał pogotowie oraz policję. W raporcie czytamy, że kobieta ma 28 lat, urodziła się na Ukrainie i "nigdy nie powinna była przyjeżdżać do Stanów Zjednoczonych i że jakiś facet zabrał jej paszport". Po przebadaniu ostatecznie trafiła do szpitala, a jej stan był stabilny. 

Rzeczniczka Departamentu Policji w Seattle Judinna Gulpan poinformowała, że w związku z tym incydentem nie wszczęto żadnego dochodzenia. W policyjnym raporcie można ponadto przeczytać, że kobieta miała uderzyć lekarza. Ten postanowił jednak nie wnosić oskarżenia. 

Trener Colorado Avalanche podaje powody nieobecności Niczuszkina

Trener Avalanche Jared Bednar poinformował, że nieobecność Niczuszkina nie jest spowodowana wspomnianym incydentem. Podkreślił także, że nie ma charakteru dyscyplinarnego i nie jest związana z kwestiami prawnymi. Zdaniem szkoleniowca Rosjanin opuścił zespół z powodów osobistych. Nie wiadomo kiedy wróci do drużyny, ale Bednar zaznacza, że jest z nim w stałym kontakcie. The Denver Post skontaktowało się z przedstawicielem Niczuszkina, który potwierdził wersję trenera. Mówi się też, że nieobecność Rosjanina może być związana z wojną w Ukrainie.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Obecnie w rywalizacji pomiędzy Colorado Avalanche a Seattle Kraken utrzymuje się remis 3:3. Decydujący mecz odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 03:30 czasu polskiego. Niczuszkin w bieżącym sezonie rozegrał 53 mecze, w których strzelił 17 goli i zaliczył 30 asyst. W listopadzie zeszłego roku przeszedł operację kostki, przez co ominął kilka spotkań. 

Więcej o: