Rosjanie każą promować propagandowe plakaty. "To obowiązkowe"

Rosyjski Związek Hokeja wysłał do tamtejszych klubów polecenie promocji plakatów propagandowych wspierających rosyjskie wojsko. "Pamiętajcie, że promocja tych plakatów jest obowiązkowa i należy wysyłać z niej raporty" - cytuje maila federacji portal sports.ru.

Po fali sankcji uderzających w rosyjski sport, a związanych z inwazją tego kraju na Ukrainę, pojawia się coraz więcej reakcji, które mają pokazać, jak tamtejsze kluby i federacje nie zgadzają się z decyzjami międzynarodowych organizacji. 

Zobacz wideo Tak wyglądają scenariusze rozważane przez PZN. "Kluczowe spotkanie w tym tygodniu"

Rosyjski Związek Hokeja wysłał prośbę do klubów. Chodzi o propagandowe plakaty

Wśród takich znalazł się choćby Rosyjski Związek Hokeja. Rozesłał do tamtejszych klubów bardzo konkretne polecenie przez maile. Jest w nich mowa o rodzaju wsparcia dla rosyjskiego wojska.

Rosyjscy gracze bandy ze skandalicznym gestemUmówili się przed meczem. Potem zrobili zdjęcie. Zhańbili się na zawsze

"Drodzy koledzy. Wszyscy przechodzimy dziś przez trudny okres. Co minutę na wszystkich kanałach prezentowane jest mnóstwo informacji, które niestety często są nieprawdopodobne i fałszywe. Wysyłamy wam skoordynowane plakaty propagandowe. Mogą być wydrukowane i dystrybuowane w formie ulotek, flag, czy po prostu kartek A4, flash mob, czy wykorzystane do apeli wideo i audio. Pamiętajcie, że promocja tych plakatów jest obowiązkowa i należy wysyłać z niej raporty" - czytamy w wiadomości cytowanej przez portal sports.ru.

Jacek KurskiStanowcza reakcja TVP. Nie będzie transmisji meczów z udziałem Rosjan

Ruch federacji to kontynuacja wsparcia dla wojsk. Wcześniej zawodnicy uformowali literę "Z"

Wspomniane raporty mają zawierać informacje i wideo z dni meczowych i pomeczowych oraz tego, w jaki sposób wykorzystano propagandowe materiały. 

Ewakuacja hokeistów w ChersoniuRosjanie wywożą sportowców z Ukrainy. Nagła ewakuacja. Klub reaguje

Przypomnijmy, że w rosyjskim hokeju niedawno dopuszczono się haniebnego gestu. Zawodnicy Ska Neftyanik i Dynamo Moskwa, którzy tuż przed meczem rosyjskiej ligi bandy zademonstrowali swoje poparcie dla inwazji na Ukrainę. Wszyscy ustawili się w kształt litery "Z", która stała się niechlubnym symbolem rosyjskich wojsk.

Więcej o: