Rosjanie każą promować propagandowe plakaty. "To obowiązkowe"

Rosyjski Związek Hokeja wysłał do tamtejszych klubów polecenie promocji plakatów propagandowych wspierających rosyjskie wojsko. "Pamiętajcie, że promocja tych plakatów jest obowiązkowa i należy wysyłać z niej raporty" - cytuje maila federacji portal sports.ru.

Po fali sankcji uderzających w rosyjski sport, a związanych z inwazją tego kraju na Ukrainę, pojawia się coraz więcej reakcji, które mają pokazać, jak tamtejsze kluby i federacje nie zgadzają się z decyzjami międzynarodowych organizacji. 

Zobacz wideo Tak wyglądają scenariusze rozważane przez PZN. "Kluczowe spotkanie w tym tygodniu"

Rosyjski Związek Hokeja wysłał prośbę do klubów. Chodzi o propagandowe plakaty

Wśród takich znalazł się choćby Rosyjski Związek Hokeja. Rozesłał do tamtejszych klubów bardzo konkretne polecenie przez maile. Jest w nich mowa o rodzaju wsparcia dla rosyjskiego wojska.

"Drodzy koledzy. Wszyscy przechodzimy dziś przez trudny okres. Co minutę na wszystkich kanałach prezentowane jest mnóstwo informacji, które niestety często są nieprawdopodobne i fałszywe. Wysyłamy wam skoordynowane plakaty propagandowe. Mogą być wydrukowane i dystrybuowane w formie ulotek, flag, czy po prostu kartek A4, flash mob, czy wykorzystane do apeli wideo i audio. Pamiętajcie, że promocja tych plakatów jest obowiązkowa i należy wysyłać z niej raporty" - czytamy w wiadomości cytowanej przez portal sports.ru.

Ruch federacji to kontynuacja wsparcia dla wojsk. Wcześniej zawodnicy uformowali literę "Z"

Wspomniane raporty mają zawierać informacje i wideo z dni meczowych i pomeczowych oraz tego, w jaki sposób wykorzystano propagandowe materiały. 

Przypomnijmy, że w rosyjskim hokeju niedawno dopuszczono się haniebnego gestu. Zawodnicy Ska Neftyanik i Dynamo Moskwa, którzy tuż przed meczem rosyjskiej ligi bandy zademonstrowali swoje poparcie dla inwazji na Ukrainę. Wszyscy ustawili się w kształt litery "Z", która stała się niechlubnym symbolem rosyjskich wojsk.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.