Dramatyczna seria. Najpierw zmarł zawodnik, a teraz Dusan Pasek. "Wielka strata"

Seria dramatycznych zdarzeń w hokejowym Bratysława Capitals trwa. Kilka dni temu zmarł jeden z zawodników tego klubu, który stracił przytomność w czasie meczu. Teraz poinformowano, że samobójstwo popełni 36-letni dyrektor sportowy Dusan Pasek.

Dusan Pasek junior był synem czołowego hokeisty reprezentacji Czechosłowacji. Pasek senior w 2000 roku również popełnił samobójstwo w wieku 37 lat, strzelając sobie w głowę. Jego potomek również grał w hokeja, ale musiał przedwcześnie zakończyć karierę. W ostatnim czasie pracował jako dyrektor sportowy Bratysława Capitals. 

Zobacz wideo Czy sytuacji z Eriksenem można było uniknąć? Kardiolog bez wahania: Nie

Tragiczna seria. Najpierw zmarł hokeista, a później dyrektor sportowy popełnił samobójstwo 

Samobójcza śmierć 36-latka wstrząsnęła klubem ze stolicy Słowacji. - To wielka strata dla słowackiego sportu i dla wszystkich, którzy znali Dusana. Miał całe życie i wielkie plany, aby pomóc słowackiemu hokejowi. Był moim najlepszym przyjacielem, a jego śmierć uderzyła we mnie głęboko. Pragnę złożyć kondolencje jego najbliższej rodzinie - powiedział prezes Bratysława Capitals Ivo Durkovic. 

Występujący w austriackiej lidze klub dotknęła seria tragicznych zdarzeń w ciągu zaledwie kilku dni. W tym tygodniu zmarł także hokeista tego klubu Boris Sadecky, który piątek 29 października w meczu z Dornbirnem zawodnik stracił przytomność i upadł na taflę lodowiska. Zawodnik musiał zostać poddany reanimacji, a później został przewieziony do szpitala w austriackim Dornbirnie. Stamtąd dochodziły informacje, że jego stan jest poważny, ale stabilny. Kilka dni później słowacki klub potwierdził jednak smutną wiadomość, że 24-letni napastnik przegrał walkę o życie. 

Zimbabwe. Pięściarz zmarł w wyniku obrażeń poniesionych w trakcie walki23-letni pięściarz nie żyje. Słaniał się na nogach, sędzia nie przerwał walki [WIDEO]

„Z głębokim smutkiem w naszych sercach i żalem ogłaszamy śmierć naszego zawodnika Borisa Sadecky'ego. Składamy najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom. Po konsultacji z rodziną Borisa podjęliśmy decyzję, że nie będzie publikować bardziej szczegółowych informacji. Spoczywaj w pokoju" - przekazał tragiczną wiadomość Dusan Pasek, który kilka dni później popełnił samobójstwo. 

Więcej o: